Specjalne buty do powolnego biegania. Do czego to się może przydać?

Bardzo ciekawy pomysł, który miałby zrewolucjonizować nasze treningi. Czy buty do wolnego, bardziej wymagającego biegania chwycą i staną się nową modą? Jak sądzicie?

Zazwyczaj producenci butów do biegania obiecują nam, że kupując ich obuwie staniemy się szybsi i nasze nogi nie będą się pocić oraz boleć. Tym razem powstał model, który imituje efekt biegania po piasku, dzięki czemu będziemy biegać... wolniej. 

Skąd ten pomysł? Inspiracją do powstania tego obuwia był Sand Dune Park, czyli gigantyczne piaskowe wzgórze w południowej Kalifornii. Tacy sportowcy jak Kobe Bryant czy Kevin Durant niemal codziennie tam trenują.

Bieg po piasku jest trudniejszy i wymaga większego wysiłku. Dzięki czemu nasz trening szybciej przynosi efekty. Model Grit imituje efekt biegania po piasku sprawia, że nasze ciało będzie mniej stabilne.

Na razie jednak to projekt testowy, stworzony przez absolwenta Art Center College of Design, Aarish Netarwala. Mężczyzna zaprojektował model na konkurs Adidasa. Nic nie wskazuje na to, że but trafi do sprzedaży. Myślicie, że to dobry pomysł?

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze