"Stulecie Winnych". Serial znowu w TV! Kiedy emisja?

Widzowie serialu "Stulecie Winnych" mają powód do radości. Produkcję znowu będzie można obejrzeć w telewizji. Kiedy i gdzie emitowane będą odcinki?

fot. AKPA/Gałązka
fot. AKPA/Gałązka

„Stulecie Winnych”. Kiedy oglądać w telewizji?

„Stulecie Winnych” to serial, który Polacy pokochali od pierwszych odcinków. Widzowie do tej pory mogli obejrzeć 4 sezony, w których poznali losy rodziny Winnych. Ostatnia seria miała swoją premierę w 2022 roku. Od tej pory fani produkcji nie zobaczyli nowych odcinków. Mogą oni jednak przypomnieć sobie wszystkie epizody zupełnie za darmo na vod.tvp.pl. Co jakiś czas serial można obejrzeć również od początku w telewizji. Wiadomo już, że znowu będzie taka okazja. „Stulecie Winnych” będzie emitowane od pierwszego sezonu już od 14 czerwca o godzinie 20:35 w TVP3. Telemagazyn zdradza, że kolejne odcinki będą emitowane co tydzień.

„Stulecie Winnych”. O czym jest serial?

„Stulecie Winnych” to serial, który został nakręcony na podstawie sagi Ałbeny Grabowskiej. To opowieść o losach rodziny Winnych. W tle ukazane są losy Polski na przestrzeni 100 lat. Akcja rozpoczyna się w czerwcu 1914 roku. Na świat przychodzą wtedy bliźniaczki – Ania i Mania (Weronika Humaj i Karolina Bacia). Pierwsza z nich ma wyjątkowy dar – potrafi przewidzieć wydarzenia z przyszłości. Dzięki temu wie, co spotka członków jej rodziny oraz co wydarzy się w Polsce. Winni muszą zmierzyć się nie tylko z trudną sytuacją polityczną, ale również wewnętrznymi konfliktami i skutkami tajemnic, które po latach wychodzą na jaw.

„Stulecie Winnych”. O czym jest pierwszy sezon?

Pierwszy sezon „Stulecia Winnych” rozpoczyna się w czerwcu 1914 roku. W rodzinie na świat przychodzą bliźniaczki – Anna i Maria Winne.  Dochodzi jednak do tragedii – przy porodzie umiera matka dziewczynek. To dopiero początek dramatycznych wydarzeń. Niedługo później zaczyna się pierwsza wojna światowa. Stanisław (Jan Wieczorkowski) pogrąża się w rozpaczy po śmierci żony i nie jest w stanie zająć się córkami. Ciężar ich wychowania spada na babcię Bronię (Kinga Preis). Lata mijają, a siostry są nierozłączne. Zakochują się w tym samym chłopaku. Paweł Bartosiewicz (Tomasz Włosok) kocha Anię, ale Mania jest przekonana, że to właśnie ona zostanie jego żoną. Niespodziewanie dochodzi do ich ślubu. Pan młody jest zrozpaczony, ale próbuje nauczyć się żyć u boku Marii. Do Brwinowa wraca też Antoni (Roman Gancarczyk), który zaginął bez śladu w 1914 roku. Rozpoczyna się druga wojna światowa. Paweł zostaje wybrany do pokazowej egzekucji. Wtedy dziadek bliźniaczek decyduje się na heroiczny czyn. 

Oceń ten artykuł 0 0