Sukces Blanki w półfinale Eurowizji. Polska nie zajęła nigdy tak wysokiego miejsca!

Blanka zajęła 19. miejsce w finale tegorocznej Eurowizji. Choć jury pogrążyło ją swoimi ocenami, to publiczność przyznała jej wiele punktów. Okazało się, że reprezentantka Polski odniosła w swoim półfinale ważny sukces.

67. Konkurs Piosenki Eurowizji już za nami

W sobotni wieczór rozegrany został finał tegorocznej Eurowizji. Konkurs zwyciężyła Looren. Reprezentantka Szwecji, która wystąpiła na scenie z utworem "Tattoo", po raz drugi wygrała Eurowizję, stając się tym samym pierwszą kobietą na świecie, która tego dokonała.

Blanka, która w tym roku reprezentowała Polskę z piosenką "Solo", zajęła 19. miejsce. Wokalistkę pogrążyły oceny jurorów, bo uwzględniając tylko ich punktację, Stajkow skończyłaby na 24. miejscu. Piosenkarka przekonała jednak do siebie publiczność, bowiem zajęła 8. miejsce w televotingu. Widzowie przyznali jej eurowizyjnej propozycji 81 punktów.

Blanka odniosła ogromny sukces w półfinale

Wykonawczyni "Solo" zachwyciła publiczność także w swoim półfinale! Blanka Stajkow znalazła się w nim na 3. miejscu, zdobywając od widzów aż 124 punkty. Przypomnijmy, że w tym roku o awansach do finałów decydowały jedynie głosy publiczności.

Blanka jest prawdopodobnie pierwszą reprezentantką Polski, która zajęła tak wysoką pozycję w swoim półfinale. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku Krystian Ochman, będący przez pewien moment w gronie ścisłych faworytów, znalazł się na 4. miejscu w półfinałowym televotingu, a więc oczko niżej od Stajkow. 23-letnia piosenkarka nie kryła zaskoczenia z powodu tego sukcesu.

Chciałabym wam jeszcze raz z całego serca podziękować za wszystkie głosy, za całe wsparcie. Właśnie dowiedziałam się, że w półfinale byliśmy na 3. miejscu w televotingu. To się nie zdarzyło jeszcze nigdy wcześniej dla Polski. Jestem w ogromnym szoku i pod ogromnym wrażeniem tych głosów. Jest mi naprawdę niesamowicie miło

– powiedziała na Instagramie.

fot. Instagram/@blikeblanka

Eurowizja 2023. Blanka z wielkim sukcesem u widzów. W ich głosowaniu była ósma!
Imponujący wynik Blanki w głosowaniu publiczności w finale Eurowizji w Liverpoolu. Widzowie umieścili jej "Solo" na wysokim 8. miejscu. Wokalistkę reprezentującą Polskę pogrążyły jednak...

Oceń ten artykuł 3 4

Ogólna ocena Sukces Blanki w półfinale Eurowizji. Polska nie zajęła nigdy tak wysokiego miejsca! to: 42% / 100%, uzyskana z: 7 głosów.