Super Bowl 2024. Gdzie obejrzeć transmisję z meczu?

Finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zbliża się wielkimi krokami. Kiedy i gdzie obejrzymy tegoroczny Super Bowl w Polsce?

Las Vegas Super Bowl LVIII Host Committee/Kadr z YouTube
Las Vegas Super Bowl LVIII Host Committee/Kadr z YouTube

Super Bowl

Super Bowl jest corocznym meczem ligi futbolu amerykańskiego NFL, który stanowi kulminację sezonu rozgrywek. Spotykają się w nim zwycięzcy konferencji AFC (American Football Conference) i NFC (National Football Conference). Do rywalizacji na stadionie Allegiant w Las Vegas w tym roku awansowały Kansas City Chiefs oraz San Francisco 49ers.

Wydarzenie przyciąga miliony widzów zarówno na stadion, jak i przed telewizory. W przerwie meczu można obejrzeć wyjątkowy muzyczny występ. W tym roku podczas Halftime Show wystąpi Usher – gwiazda muzyki R&B.

Super Bowl – gdzie i kiedy obejrzeć w Polsce?

Transmisja meczu w Polsce odbędzie się w nocy z niedzieli 11 stycznia na poniedziałek 12 stycznia o godzinie 00:05. Super Bowl będzie można oglądać w Polsacie oraz Polsat Sport, a także w streamingu Polsat Box Go. Polskimi komentatorami meczu będą Jędrzej Stęszewski oraz Witold Cebulewski.

Przygotowania do transmisji

W tym roku do realizacji telewizyjnej Super Bowl użytych zostanie aż 165 kamer, w tym między innymi trzy drony, pięć kamer podwieszanych typu FlyCam, dwadzieścia trzy kamery wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną, 16-metrowe kinowe ramię do panoramowania i 48 kamer do powtórek w zwolnionym tempie Super - Slow Motion. 

Super Bowl 2024. Która gwiazda wystąpi w tym roku?
Super Bowl to finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim. Tradycyjnie w trakcie przerwy boisko zamieni się w scenę muzyczną. Kto w tym roku zrobi show? To utalentowany piosenkarz R&B.

Oceń ten artykuł 0 0