Sylwia Grzeszczak potwierdza ws. reprezentowania Polski na Eurowizji. Wyznała wszystko fanom

Sylwia Grzeszczak jakiś czas temu odpowiedziała fanom na pytanie dotyczące Eurowizji. Teraz wokalistka ponownie zabrała głos i wszystko potwierdziła! Nie ma już zatem cienia wątpliwości.

Wybór reprezentanta Polski na Eurowizję 

Od dłuższego czasu temat Eurowizji rozgrzewa polski internet. Choć publiczny nadawca nadal nie zdecydował się ujawnić szczegółów wyboru kandydata na tegoroczny konkurs w Malmö, to zainteresowanie reprezentowaniem Polski wyraziło już całkiem sporo artystów. Wśród nich króluje Justyna Steczkowska, która chciałaby powrócić na eurowizyjną scenę po niemal trzech dekadach z utworem „WITCH-ER Tarohoro”, po raz pierwszy na żywo wykonanym podczas sylwestra w Zakopanem.

Oprócz naszej reprezentantki z 1995 roku chęć wyjazdu na Eurowizję wyrazili dotąd m.in. Anna Jurksztowicz, Marcin Maciejczak, Izabela Zabielska i Luna. O potencjalnym powrocie do eurowizyjnej rywalizacji ostatnio rozprawiali także m.in. Edyta Górniak czy Michał Szpak. Temat wspomnianej imprezy podejmowały także Doda czy Sylwia Grzeszczak.

Sylwia Grzeszczak o udziale w Eurowizji

Wielu polskich fanów międzynarodowego konkursu organizowanego w tym roku przez Szwecję od lat marzy o występie Sylwii Grzeszczak w biało-czerwonych barwach. Artystka, która właśnie wydała singiel „Motyle”, jest regularnie podpytywana o możliwość reprezentowania Polski. Pod koniec listopada podkręciła atmosferę, wyznając tajemniczo podczas Q&A, że Eurowizja to również jej marzenie:

Marzę o tym! Może kiedyś…

Teraz, po premierze nowego utworu, temat powrócił. Piosenkarka na kolejne pytanie o Eurowizję odpowiedziała w podobnym tonie, potwierdzając swoje wcześniejsze stanowisko.

Nie mówię nie! Może kiedyś

– napisała na Instagramie.

Wydaje się więc, że Grzeszczak nie myśli o tegorocznej imprezie tak intensywnie jak chociażby Justyna Steczkowska, ale nie wyklucza startu w przyszłości. Dodajmy, że w październiku w plebiscycie portalu Dziennik Eurowizyjny wyłaniającym „wymarzonego reprezentanta Polski”, który wygrał Jann, zajęła miejsce w top 5. W najlepszej piątce znaleźli się jeszcze Doda, Roxie Węgiel i Igor Herbut.

Oceń ten artykuł 127 16

Ogólna ocena Sylwia Grzeszczak potwierdza ws. reprezentowania Polski na Eurowizji. Wyznała wszystko fanom to: 88% / 100%, uzyskana z: 143 głosów.