Szczepionki będą dostępne w restauracjach McDonald's. Zaszczepieni otrzymają darmowe jedzenie

W Stanach Zjednoczonych w pełni zaszczepiona przeciw COVID-19 jest już niemal połowa obywateli. Aby zachęcić pozostałych sieć McDonald's umożliwi przyjęcie szczepionki w ponad 70 restauracjach. Osoby, które zaszczepią się w jednej z placówek firmy, otrzymają kupon na darmowy posiłek.

Szczepienia w McDonald's

Szczepienia przeciw COVID-19 to aktualnie temat numer jeden w większości państw świata. Rządy zachęcają swoich obywateli do przyjęcia szczepionek i maksymalnie ułatwiają tę procedurę. W Stanach Zjednoczonych oprócz punktów szczepień zlokalizowanych w przychodniach, czy szpitalach, mieszkańcy będą mogli się zaszczepić w placówkach McDonald's. Firma nawiązała współpracę z Kalifornijskim Departamentem Zdrowia Publicznego i zorganizowała akcję szczepień w ponad 70 restauracjach w całym stanie, w tym w 30 klinikach typu pop-up, które można znaleźć w wybranych restauracjach w hrabstwach San Francisco, Santa Clara, Solano i Monterey.

Szczepienie jest podstawą, aby zakończyć pandemię. Jest bezpieczne, bezpłatne i ratuje życie 

- czytamy na Facebooku McDonald's

Darmowe jedzenie za zaszczepienie

Aby zachęcić do szczepień w swoich placówkach McDonald's przygotował specjalną ofertę. Od poniedziałku 2 sierpnia, każdy zaszczepiony w restauracji McDonald's będzie otrzymywał kupon na jedną bezpłatną pozycję w menu. Sieć uspokaja także, że aby się zaszczepić i odebrać darmowe jedzenie, nie jest wymagane posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego. Niektóre z restauracji częściowo zamienią się w przychodnie jedynie na jeden dzień, inne będą oferować wiele terminów szczepień.

Dotychczas w Kalifornii co najmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło 24 mln 543 tys. 356 osób, natomiast w pełni zaszczepionych jest już 21 319 347 mieszkańców. W całych Stanach Zjednoczonych po przyjęciu dwóch dawek szczepionki jest 163 mln obywateli, czyli niemal połowa Amerykanów.

Niespodziewane skutki uboczne po Pfizerze. Kobiety twierdzą, że po szczepionce urosły im piersi!
Niezwykłe skutki uboczne szczepionki na Covid-19. Wiele kobiet na całym świecie zgłasza się do przychodni twierdząc, że po szczepionce firmy Pfizer urosły im piersi. Naukowcy jednak uspakajają i radzą, by na mammografię umawiać się nie wcześniej niż...

Niderlandzcy zachęcają do szczepień śledziem i koncertami
Mówią, że to już ostatnia prosta w drodze do szczepień. Z aktualnych statystyk wynika, że prawie 30% polskich obywateli jest już po drugiej dawce, natomiast 43% przyjęło już pierwszą. W Holandii urzędnicy wymyślili ciekawy sposób na zachęcenie...

Oceń ten artykuł 0 1