TVP wydała kolejne oświadczenie ws. preselekcji do Eurowizji. Zamieszanie z wynikami

W środę Telewizja Polska opublikowała komunikat z pełnym rankingiem utworów, które otrzymały punkty w ramach preselekcji do Eurowizji. Oświadczenie wkrótce jednak zniknęło. Teraz pojawiło się kolejne.

Eurowizja 2024. Luna reprezentantką Polski

W poniedziałek 19 lutego w „Pytaniu na śniadanie” ogłoszono, kto w tym roku będzie reprezentować Polskę na Eurowizji. Zwyciężczynią wewnętrznych preselekcji została wybrana Luna z utworem „The Tower”. Decyzję podjęło pięcioosobowe jury w składzie: Łukasz Pieter, Michał Hanczak, Kasia Moś, Konrad Szczęsny oraz Piotr Klatt.

Eurowizja. TVP publikuje nowe oświadczenie

W środę w Centrum informacji TVP opublikowano komunikat mający przedstawiać szczegółowy ranking wszystkich utworów, które otrzymały punkty od zasiadających w komisji ekspertów. Za znajdującą się na pierwszym miejscu z 34 punktami Luną znalazła się Justyna Steczkowska z zaledwie jednym punktem mniej. Podium, ex aequo, zamknęły propozycje od Kayah i zespołu Dagadana („Jesień – Tańcuj”) i Marcina Maciejczaka („Midnight Dreamer”). Tuż za nimi była Natasza Urbańska. W dolnej części zestawienia można było wypatrzeć również Edytę Górniak z nieopublikowanym dotąd utworem „I Remember”. Wedle udostępnionego przez TVP zestawienia reprezentantka Polski z 1994 roku zajęła dopiero 12. miejsce z sumą 5 punktów. Taką samą ocenę otrzymał m.in. Pan Savyan od „W kolorku amaretto”.

Pierwsze oświadczenie z nieznanych powodów szybko zniknęło ze strony Telewizji Polskiej. W końcu pojawiło się następne, w którym przedstawiono nowe dane – wszystkie rankingi poszczególnych jurorów. Plansza z punktacją pojawiła się na stronie TVP. Niedługo później wspomniany ranking znalazł się na instagramowym profilu "eurowizja.org". Pełną listę publikujemy poniżej.

 

Oceń ten artykuł 0 4