Takiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykła choinka w Bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

Biblioteka UWM zaskakuje niecodzienną dekoracją świąteczną. W tym roku pracownicy postawili na choinkę wykonaną ze starych gazet. Choć prace nad nią były pełne wyzwań, twórcy podkreślają, że proces tworzenia daje im wielką satysfakcję.

Niezwykła choinka z gazet

Boże Narodzenie nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nimi powracają tradycyjne dekoracje świąteczne. Biblioteka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie od kilku lat eksperymentuje z tworzeniem niezwykłych choinek. Było już m.in. drzewko z butelek i płyt CD. Tym razem w holu biblioteki zawieszono 4-metrową choinkę złożoną z dwóch tysięcy rulonów starych gazet.

Tradycja świąteczna w Bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

Tworzenie oryginalnych, nietypowych choinek to już tradycja biblioteki. Jak podkreślają twórcy, najtrudniejszym etapem prac nad drzewkiem uniwersyteckim jest zawsze koncepcja. W tym roku pomysłodawczynią była pani Elżbieta Stawska z Działu Promocji, która trzy tygodnie przed montażem wymyśliła, że choinka będzie wykonana ze starych gazet zwiniętych w rulony.

Prace nad choinką

Pomysł na choinkę wykonaną ze starych gazet skradł serca pracowników biblioteki. Następnie przyszedł czas na inżynierskie prototypy i drogę do gotowej choinki. Jak podkreślają twórcy, najtrudniejsze było połączenie różnych rzeczy w jedną całość i pokonanie drobnych wyzwań, które pojawiały się podczas instalacji. Mimo trudności, twórcy dekoracji podkreślają, że proces dopracowywania drzewka daje im najwięcej satysfakcji. Choinka z pewnością ucieszy oko czytelników, którzy w przedświątecznym rozgardiaszu zawitają do warmińsko-mazurskiej biblioteki.

Oceń ten artykuł 0 0