Te 4 znaki zodiaku muszą uważać na utrudnienia. To zasługa Merkurego

Początek kwietnia przyniósł nam również pierwszą w tym roku retrogradację Merkurego. Jak to zjawisko odbije się na znakach zodiaku? Cztery z nich powinny szczególnie uważać.

fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Baran

Co prawda sezon Barana trwa, jednak retrogradacja Merkurego nie jest dla ciebie najlepszą wiadomością. Energia planety najmocniej wpływa na te znaki, które charakteryzują się energią, ekstrawertyzmem i porywczością. Odczujesz spadek zapału i ambicji, możesz też popełniać więcej błędów, do których trzeba będzie się przyznać – a to bywa dla ciebie niezwykle trudne.

Byk

Czas retrogradacji Merkurego może również oznaczać kryzys dla ciebie. Chęć na chwilę odpoczynku czy oddechu przerodzi się w leniwą passę, spadek zaangażowania, a nawet rezygnację z wcześniej założonych planów! Horoskop ostrzega przed prokrastynacją – unikaj odkładania obowiązków na kolejne godziny i dni. Jeżeli uda ci się przełamać do rozpoczęcia pracy, dalej będzie już z górki.

Waga

W najbliższych dniach ktoś może chcieć rzucić ci kłody pod nogi. Retrogradacja Merkurego często oznacza powrót czegoś starego, czegoś z przeszłości – niepodjętych decyzji, ale i osób, które mogą mieć nie najlepsze intencje. To będzie jednak dobry moment na to, aby domknąć niedokończone sprawy. Konieczna może okazać się konfrontacja z ludźmi działającymi na twoją szkodę.

Strzelec

W najbliższych dniach zwróć szczególnie uwagę na swoje kontakty z przyjaciółmi. Ktoś może być zazdrosny o twoje dokonania i negatywnie wpłynąć na twoją energię. Przez szkodliwe plotki ucierpi twoja reputacja. Ważne, aby na wydarzenia zareagować ze spokojem i rozwiązać je z klasą. Wybuchowa reakcja może tylko pogorszyć sprawę.

Doda wreszcie to osiągnęła. Zdjęcie mówi wszystko. "Tylko to chcę zapamiętać"
Doda na Instagramie pochwaliła się wymownym zdjęciem. Jeszcze niedawno oświadczyła, że chce odzyskać statuetkę MTV, którą przekazała na WOŚP. Fani spełnili marzenie artystki, a nagroda już stanęła w honorowym miejscu. Wokalistka pokusiła się o...

Oceń ten artykuł 2 2

Ogólna ocena Te 4 znaki zodiaku muszą uważać na utrudnienia. To zasługa Merkurego to: 50% / 100%, uzyskana z: 4 głosów.