Te filmy sprawią, że poczujesz świątecznego ducha! Oto 5 propozycji

Święta czuć już coraz wyraźniej, wiele osób już zaczęło wczuwać się w ten niezwykły klimat. Idealnym sposobem na wprowadzenie świątecznej magii do swojego otoczenia będzie obejrzenie tematycznego filmu. Wybierz któryś z tej piątki!

"Kevin sam w domu" (1990)

Listy nie może otworzyć nikt inny, jak "Kevin sam w domu". Jest to produkcja z 1990 roku, która w Polsce stała się prawdziwą tradycją. Święta bez Kevina wprost nie mogą się odbyć. Mimo że większość widzów zna ten film na pamięć, mało kto przechodzi obok niego obojętnie. Nieprzerwanie od lat Kevin bawi pokolenia widzów. Film opowiada o chłopcu, który omyłkowo został zostawiony w domu na Święta. Jego posesją interesują się włamywacze, z którymi malec rozprawia się wzorcowo, konstruując najróżniejsze pułapki. Czy komuś trzeba przedstawiać ten zwiastun?

"Holiday" (2006)

Absolutny klasyk, jeśli chodzi o romantyczne filmy o tematyce świątecznej! "Holiday" to film opowiadający o dwóch kobietach, mieszkających bardzo daleko do siebie. Obie w swoim życiu przeżyły właśnie zawód miłosny. Na okres Świąt zamieniają się ze sobą swoimi domami: jedna z nich trafia na zaśnieżoną wieś w Anglii, druga do słonecznego Los Angeles. Obie, w zupełnie nowych i nieznanych dla siebie okolicznościach, znajdą... miłość.

"Zły Mikołaj" (2003)

Ten film to opowieść o tym, że magiczny czas Świąt jest w stanie zmienić nawet najbardziej zatwardziałe serce. Willie uwielbia Boże Narodzenie, ale dlatego, że znacznie łatwiej naciągać wtedy ludzi i popełniać przestępstwa. Na dodatek nie lubi dzieci! Pewnego dnia pozna jednak młodego człowieka, który pokaże mu, czym jest przyjaźń i miłość. Willie dostanie lekcję, dzięki której jego serce całkowicie się zmieni.

"Czekając na cud" (2004)

Pięcioro różnych od siebie bohaterów, żyjących w różnych miejscach. Łączy ich jedno – każdy z nich potrzebuje w swoim życiu zmiany, która przerwie złą passę i uczyni szczęśliwym. Jak wiadomo, Boże Narodzenie to czas cudów, nie inaczej będzie i tym razem. Wigilijny wieczór w Nowym Jorku – to czas i miejsce, które, pozornie przez zbiegi okoliczności, połączą wszystkie te osoby.

"Miasteczko Halloween" (1993)

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć filmu animowanego, a dobrze jest sięgnąć po ponadczasowy klasyk! Jack Skeleton to przywódca grupy duchów i potworów, która przygotowuje się do świętowania Halloween. Przez pomyłkę trafiają oni jednak do Miasteczka Bożonarodzeniowego, które całkowicie różni się od ich ulubionego święta. Jak grupa straszydeł poradzi sobie ze zorganizowaniem Świąt?

Piosenki obowiązkowe na Święta. Bije z nich prawdziwa magia! [LISTA]
Święta zbliżają się wielkimi krokami, a nie ma nic lepszego, niż wczuć się w tę magię klimatycznymi piosenkami! To właśnie one każdego roku pozwalają z impetem wkroczyć w świąteczny czas. Podkręćcie głośniki!

Oceń ten artykuł 0 0