"The Voice Senior". Wiadomo, kto zastąpi zmarłego Witolda Paszta. Będzie też nowa trenerka

Telewizja Polska ogłosiła nazwiska jurorów czwartej edycji "The Voice Senior". Wiadomo już, kto zajmie miejsce po zmarłym niedawno Witoldzie Paszcie. W jury pojawią się dwie nowe postacie.

„The Voice Senior 4” z nowymi trenerami

Właśnie rozpoczęły się prace na planie nowej edycji programu „The Voice Senior”. Telewizja Polska podała także pierwsze szczegóły dotyczące swojego flagowego show. Ujawniono nazwiska trenerów, którzy pojawią się w czwartym sezonie. Wiadomo już, kto zajmie miejsce po zmarłym w lutym tego roku Witoldzie Paszcie. Występy uczestników ponownie będą oceniać znani publiczności z poprzedniej edycji Maryla Rodowicz oraz Piotr Cugowski. Obok nich w roli trenerów zadebiutują śpiewaczka operowa, mezzosopranistka, posiadaczka jednego z najlepszych głosów w Polsce i na świecie Alicja Węgorzewska oraz Tomasz Szczepanik, lider cieszącego się ogromną popularnością zespołu Pectus.

Mam nadzieję, że pod przykrywką rywalizacji w programie zawiążą się nowe przyjaźnie, najlepsi dostaną możliwość rozwoju swoich talentów, i że znajdę nieoszlifowany diament, który uda mi się oszlifować. Będę szukała głosów świadomych, mocnych. Głosów, które wspaniale pokażą możliwości interpretacyjne uczestnika. Głosów o nieoczywistej barwie. No i oczywiście głosów porywających publiczność. Liczę na wspaniałą zabawę, nowe przyjaźnie i odkrycie talentów na miarę Susan Boyle

– mówi Węgorzewska.

W programie będę mógł wykorzystać umiejętności, które nabyłem studiując na Uniwersytecie Rzeszowskim na wydziale pedagogiczno-muzycznym. Kształcenie słuchu, dyrygentura, czy prowadzenie zespołów wokalno-instrumentalnych były zajęciami obowiązkowymi. Daje mi to dużo radości i spełniam się w tym prowadząc od 17 lat zespół Pectus. „The Voice Senior” to format rozrywkowy, więc poza tym, iż będę wsparciem trenerskim dla uczestników, zamierzam się w tym programie dobrze bawić! Od uczestników najnowszej edycji oczekiwałbym szczerości w przekazie, aby śpiewali sercem, emocjami, a nie wyuczonymi schematami

– zdradza zaś Szczepanik.

„The Voice Senior”. Śmierć Witolda Paszta

Przypomnijmy, że Witold Paszt, który był jurorem w drugiej i trzeciej edycji „The Voice Senior”, zmarł nagle 18 lutego 2022 roku, tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu programu. Z powodu choroby trener nie mógł być obecny w studiu „The Voice Senior” w trakcie finału, który wygrał jego podopieczny Krzysztof Prusik. Paszt odszedł w wieku 68 lat. Jak ujawniły jego córki, przed śmiercią trzykrotnie przeszedł COVID-19.  

„The Voice Senior”. Kiedy nowe odcinki?

Muzyczny show „The Voice Senior” powróci na antenę TVP2 w styczniu 2023 roku. Najnowszą edycję programu poprowadzą Małgorzata Tomaszewska oraz Rafał Brzozowski, występy uczestników będzie oceniać zaś jury w składzie: Maryla Rodowicz, Alicja Węgorzewska, Piotr Cugowski, Tomasz Szczepanik.

Uczestnicy czwartego sezonu „The Voice Senior” zmierzą się na scenie podczas przesłuchań w ciemno, odcinka półfinałowego oraz wielkiego finału, w trakcie którego zwycięzcę wybiorą widzowie poprzez głosowanie SMS. Poprzednie trzy edycje show wygrywali kolejno: Siostry Szydłowskie, Barbara Parzeczewska oraz Krzysztof Prusik.

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze