"The Voice of Poland". Znamy jurorów nowej edycji. Wśród nich była uczestniczka show

Jesienią na antenę TVP2 powróci program "The Voice of Poland". Znana jest już dokładna data premiery, a także skład jury. Nie obyło się bez zmian. Do ekipy trenerów dołącza była uczestniczka muzycznego talent show. Jak sobie poradzi w nowej roli?

„The Voice of Poland”. Kiedy nowe odcinki?

„The Voice of Poland” gości na antenie TVP2 od ponad dziesięciu lat. Pierwsza edycja programu opartego na międzynarodowym formacie została wyemitowana w Polsce w 2011 roku. Od tamtej pory cieszący się dużą popularnością show doczekał się dwunastu sezonów. Ostatni z nich, emitowany jesienią 2021 roku, wygrała Marta Burdynowicz z drużyny Justyny Steczkowskiej.

„The Voice of Poland” powróci do telewizji jesienią. To doskonałe wieści dla fanów formatu. Pierwszy odcinek trzynastej edycji zostanie pokazany za mniej niż miesiąc. Premierę nowego sezonu zaplanowano na 3 września 2022 roku. Telewizja Polska ogłosiła już także skład jury. Nie obyło się bez pewnych zmian względem poprzedniej edycji.

„The Voice of Poland 13” z Lanberry w jury

Trzynastą odsłonę „The Voice of Poland” poprowadzą znani już widzom programu Tomasz Kammel, Małgorzata Tomaszewska oraz Aleksander Sikora. W jury zabraknie oceniającej przed rokiem występy uczestników Sylwii Grzeszczak. Wokalistka chce skupić się na swojej muzyce, na szczęście twórcy „The Voice of Poland” znaleźli jej godną następczynię. Nową trenerką będzie Lanberry. To ciekawy wybór, albowiem Małgorzata Uściłowska – bo tak brzmi jej prawdziwe nazwisko – kiedyś sama była uczestniczką „The Voice”.

Lanberry brała udział w „The Voice of Poland”

Trenerami w trzynastej edycji „The Voice of Poland będą: Justyna Steczkowska, Marek Piekarczyk, Tomson i Baron oraz Lanberry. Debiutująca w jury wokalistka doskonale wie, co czują biorący udział w programie uczestnicy, albowiem kiedyś sama była jedną z nich. Uściłowska w 2013 roku zgłosiła się do trzeciej edycji „TVoP”, niestety bez powodzenia. To nie przeszkodziło jej jednak w zrobieniu imponującej kariery.

Lanberry przez ostatnie kilka lat wyśpiewała dziesiątki hitów, które podbijały wszystkie rozgłośnie radiowe w kraju, m. in. „Podpalimy świat”, „Ostatni most”, „Każdy moment", „Tracę", „Nie ma mnie", „Piątek", „Gotowi na wszystko" z zespołem Feel czy „Plan awaryjny”. Z utworem „Only Human” – anglojęzyczną wersją przeboju „Piątek” – w 2017 roku startowała w polskich eliminacjach do 62. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Nowa trenerka „The Voice of Poland” jest także cenioną kompozytorką i autorką tekstów. Pisze nie tylko dla siebie – stworzyła także mnóstwo przebojów dla innych gwiazd. Jest współautorką piosenek „Ramię w ramię” Kayah i Viki Gabor, „Powiedz mi to w twarz” Zuzy Jabłońskiej, „Watch Me Burn” Michele’a Morrone’a czy „Bez ciebie” i „Proste” Dawida Kwiatkowskiego. Jest również współautorką piosenek „Anyone I Want to Be” Roksany Węgiel i „Superhero” Viki Gabor, dzięki którym obie młode wokalistki wygrały Eurowizję Junior.

Udział w programie to dla mnie przede wszystkim wielki zaszczyt. Bardzo się cieszę, że będę miała możliwość, by podzielić się z uczestnikami swoją wiedzą, doświadczeniem zarówno z samego warsztatu wokalnego, jak i szeroko pojętego songwritingu i przede wszystkim budowania swojej tożsamości artystycznej – swojego muzycznego DNA. W programie będę szukała głosów niebanalnych, nieoczywistych, takich, które nie boją się wyjść poza schemat, poza linijkę. Najciekawszy głos to nie zawsze ten najgłośniejszy niczym głos Whitney Houston. To przede wszystkim głos, który dotyka w nas jakąś czułą strunę, maluje nam za pomocą dźwięków historię, której chcemy słuchać. Liczę, że dzięki programowi i jego uczestnikom będę miała możliwość, by spojrzeć na muzykę z innej strony, że również ja będę mogła nauczyć się czegoś, otworzyć się na nowe i może zweryfikować swoje poglądy

– mówi o swojej nowej roli Lanberry.

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze