"To kompletnie nie ma sensu". Michał Wiśniewski o preselekcjach do Eurowizji

Wewnętrzne preselekcje wygrała Luna i to ona pojedzie na Eurowizję. Michał Wiśniewski jest oburzony tym, w jaki sposób została wybrana tegoroczna reprezentantka Polski.

Kurnikowski/AKPA
Kurnikowski/AKPA

Preselekcje do Eurowizji

Wybór utworu „The Tower” Luny wywołał sporo emocji. Dużo osób krytykuje to, jak postanowiono wybrać kandydata. Decyzję podjęło pięcioosobowe jury w składzie: Łukasz Pieter, Michał Hanczak, Kasia Moś, Konrad Szczęsny oraz Piotr Klatt. Swoją opinią na ten temat postanowił podzielić się również Michał Wiśniewski, lider zespołu Ich Troje.

Michał Wiśniewsko o Kasi Moś

Niezadowolenie wyraził w relacji na Instagramie. Według Michała Wiśniewskiego z wszystkich jurorów, tylko Kasia Moś jest dobrą jurorką. Była ona reprezentantką w finale 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wystąpiła z utworem „Flashlight”. Zajęła wtedy 22. miejsce.

Przecież to kompletnie nie ma sensu i jest głupotą. Rozumiem jeszcze Kasię Moś, bo brała udział w Eurowizji, ale pozostali?

Wiśniewski chciałby, aby tak wyglądały preselekcje

Wyznał także, jak według niego powinno wyglądać głosowanie. Dla gwiazdy miało by sens, aby było na przykład "tysiąc ludzi różnej płci i w różnym wieku", a nie jedynie grupa pięciu osób. Artysta przyznał, że taki sposób wyboru nie jest sprawiedliwy.

To ludzie decydują później o wyborze i tak powinno być w preselekcjach. Teraz to jest głupota! To nie jest fair, tak się tego nie powinno robić.

Eurowizja. Justyna Steczkowska komentuje wyniki preselekcji. Jeden juror nie dał jej punktów
Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, kto w biało-czerwonych barwach pojedzie na zbliżającą się Eurowizję. Komisja zdecydowała, że Polskę reprezentować będzie Luna - wygrała jednym punktem z Justyną Steczkowską. Autorka "WITCH-ER Tarohoro"...

Oceń ten artykuł 0 0