To pytanie za 40 tysięcy złotych zmusiło uczestniczkę "Milionerów" do rezygnacji z gry

W ostatnim odcinku programu "Milionerzy" widzowie mieli okazję śledzić, jak uczestniczka zmagała się z pytaniem za 40 tysięcy złotych dotyczącym sporu Kaszubów z Góralami Podhalańskimi. Znasz odpowiedź?

fot. AKPA
fot. AKPA

Pytanie za 40 tysięcy zaskoczyło uczestniczkę – zrezygnowała z gry

Zanim Roksana Herman rozpoczęła grę, przyznała prowadzącemu Hubertowi Urbańskiemu, że obawia się pierwszego pytania. Mimo to, z dużym spokojem i skupieniem, poradziła sobie z początkowymi etapami gry, wykorzystując dwa koła ratunkowe. Pytanie za 40 tysięcy złotych sprawiło, że Roksana musiała sięgnąć po pomoc narzeczonego, dzwoniąc do niego w ramach koła "telefon do przyjaciela":

Podczas sporu Kaszubów z Góralami Podhalańskimi najprawdopodobniej:
A: mamy gwar gwar
B: wilk Kaszubowi Góralem
C: wilk Góralowi Kaszubem
D: wilk cały i owca syta

Narzeczony Roksany podpowiedział odpowiedź "D: wilk cały i owca syta", ale uczestniczka ostatecznie nie zdecydowała się na żadną z odpowiedzi, rezygnując z dalszej gry. Przyznała, że jednak nie czuła się na tyle pewnie, by ryzykować. Prawidłową odpowiedzią było "A: gwar gwar", co odnosi się do faktu, że zarówno Kaszubi, jak i Górale Podhalańscy posługują się gwarami jako ważnymi elementem swojej tożsamości.

Kiedy oglądać "Milionerów"?

Dla wszystkich fanów emocji związanych z grą o milion złotych przypominamy, że nowe odcinki "Milionerów" emitowane są od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w TVN oraz w serwisie Player, gdzie dostępne są także wszystkie poprzednie sezony programu.

Tomasz Boruch wygrał milion. Tego się nie spodziewaliście!
We wczorajszym odcinku "Milionerów" padła główna nagroda! Milion złotych zdobył Tomasz Boruch, który jako siódma osoba w Polsce poprawnie odpowiedział na wszystkie pytania zadawane przez Huberta Urbańskiego. W jednym z wywiadów zdradził,...


Źródło: tvn24.pl
Oceń ten artykuł 0 0