Tom Swoon na Sunrise Festival!

Na kołobrzeskiej scenie festiwalu, usłyszycie także polskiego DJ-a i producenta muzycznego - Doriana Tomasiaka, kryjącego się pod pseudonimem Tom Swoon!

Dorian, pierwsze kroki swojej kariery w roli DJ-a stawiał pod pseudonimem DJ DoreQ w 2009 roku. Jako producent zaczął się realizować już rok później pod pseudonimem Pixel Cheese. Jako jego pierwsze większe osiągniecie uznaje się remiks utworu „Irresistible” australijskiej grupy NERVO:

Stworzył też bootleg utworów Davida Guetty i Avicii:

Produkcje DJ-a obejrzano na YouTubie ponad 10 milionów razy. Artysta w 2012 roku podpisał kontrakt z amerykańską wytwórnią Ultra Records.

W kwietniu 2012 pojawił się jego pierwszy singiel „Elva”, który został doceniony m.in. przez holenderskiego DJ-a Tiësto. W czerwcu tego samego roku Dorian porzucił poprzedni pseudonim Pixel Cheese, przyjmując Tom Swoon, który aktualny jest do dnia obecnego. Kolejną produkcją DJ-a był oficjalny remiks singla Linkin Park – „Burn It Down”:

W 2014 muzyk pierwszy raz wystąpił na festiwalu  Tommorowland w Belgii. W zestawieniu DJ Mag Top 100 DJs z 2015 roku artysta znajduje się na czterdziestym szóstym miejscu.

 

Oceń ten artykuł 0 0