Trumna Elżbiety II. Możliwe, że w środku nie ma ciała. Dlaczego?

Tłumy ludzi stoją w kolejce do Pałacu Westminsterskiego, aby oddać hołd zmarłej Elżbiecie II. Ekspert cytowany przez serwis "Medonet" podał jednak w wątpliwość to, czy ciało monarchini faktycznie jest w trumnie.

"Najprawdopodobniej ciała w trumnie nie ma"

15 września o godzinie 17 czasu lokalnego w Pałacu Westminsterskim rozpoczęło się wystawienie trumny zmarłej królowej Elżbiety II. Tłumy ludzi stoją w ogromnej kolejce, aby złożyć ostatni hołd władczyni. Każdą osobę obowiązują specjalne reguły, o których pisaliśmy tutaj:

Jak będzie wyglądało pożegnanie Elżbiety II? Jest mnóstwo specjalnych zasad!
Elżbieta II, królowa Wielkiej Brytanii, zmarła 8 września. Teraz w całym państwie trwają obrzędy związane z pożegnaniem monarchini. Teraz jej trumna zostanie wystawiona na widok publiczny w...

Pojawiło się jednak pytanie: Czy w trumnie naprawdę jest ciało królowej Elżbiety II? O wyjaśnienie tej kwestii serwis "Medonet" poprosił eksperta, Adama Ragiela, który jest balsamistą zwłok. Jego zdaniem zamknięta trumna w Pałacu Westminsterskim tak naprawdę może być pusta, a zwłoki królowej są teraz w innym miejscu i pozostaną tam do momentu pogrzebu. Powodem takiego rozwiązania miałby być fakt, że zgodnie z brytyjską tradycją, ciało zmarłego monarchy jest przenoszone po kraju:

Najprawdopodobniej ciała w trumnie nie ma, tylko czeka na pogrzeb w odpowiednim miejscu. W protokole pożegnania i pochówku jest dużo podróżowania tam i z powrotem. Trumna — na czas transportu — jest najpewniej pusta, a wystawianie jej na widok publiczny ma tu jedynie wymiar symboliczny – powiedział dla Medonetu Adam Ragiel

Dodatkowo trumna w swojej budowie posiada wkład ołowiany. To dodatkowo utrudnia stwierdzenie, czy ciało znajduje się w środku. Jak zaznacza ekspert, całkowita waga może przez to wynosić kilkaset kilogramów!

Trumna z wkładem ołowianym waży kilkaset kilogramów. To dlatego do jej przenoszenia potrzeba minimum ośmiu osób. Gdyby trumna była lekka, bez wkładu i bez zwłok, jej niesienie nie nastręczałoby trudności, a w przypadku królowej widać, że ci mężczyźni muszą się nieźle wytężyć, by wyjąć ją z pojazdu czy umieścić na katafalku.

Trumna królowej Elżbiety II

Trumna wykonana dla Elżbiety II jest naprawdę wyjątkowa. Jej produkcją zajęła się specjalna firma Leverton & Sons, która specjalizuje się w wytwarzaniu trumien dla rodziny królewskiej od 1991 roku. Surowcem, z którego wykonana została ta dla Elżbiety II, jest dąb angielski – trudny do zdobycia, a co za tym idzie bardzo kosztowny, znacznie droższy od popularnego dębu amerykańskiego. Dodatkowo trumna została wyposażona we wkład ołowiany, który zabezpiecza ciało przed rozkładem i sprawia, że zwłoki wewnątrz nie gniją, a wysychają. Warto dodać, że firma Leverton & Sons przygotowała dla królowej Elżbiety II tę trumnę już 30 lat temu!

Znany produkt zmienia etykietę. Ma to związek ze śmiercią Elżbiety II!
Śmierć królowej Elżbiety II okazuje się mieć również konsekwencje gospodarcze. Branże wykorzystujące na swoich etykietach królewski herb, będą musiały dokonać pewnych...

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Trumna Elżbiety II. Możliwe, że w środku nie ma ciała. Dlaczego? to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.