"Twoja twarz brzmi znajomo". Filip Lato zwycięzcą 20. edycji! Na co przeznaczy wygraną?

Filip Lato został najlepszym z najlepszych! To właśnie on wygrał specjalną, dwudziestą edycję "TTBZ". Mężczyzna ujawnił, na jaki cel przekaże nagrodę - 100 tysięcy złotych.

„Twoja twarz brzmi znajomo” – kto wygrał?

17 maja odbył się wielki finał jubileuszowej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wśród uczestników tego wyjątkowego sezonu znalazły się osoby, które już wcześniej miały okazję wystąpić w show.

W rywalizacji początkowo brało udział siedmioro laureatów oraz jedna zdobywczyni drugiego miejsca:

  • Katarzyna Skrzynecka (zwyciężczyni 1. edycji),
  • Stefano Terrazzino (zwycięzca 3. edycji),
  • Aleksandra Szwed (zwyciężczyni 5. edycji),
  • Maria Tyszkiewicz (zwyciężczyni 6. edycji),
  • Kacper Kuszewski (zwycięzca 8. edycji),
  • Filip Lato (zwycięzca 9. edycji),
  • Mateusz Ziółko (zwycięzca 10. edycji),
  • Barbara Kurdej-Szatan (2. miejsce w 15. edycji).

W ostatnim odcinku o zwycięstwo walczyli: Stefano Terrazzino, Maria Tyszkiewicz, Filip Lato i Mateusz Ziółko. Tym razem to nie jurorzy, a widzowie zadecydowali o tym, kto wygra program. Najwięcej głosów otrzymał… Filip Lato i to on został zwycięzcą 20 edycji „TTBZ”!

Filip Lato pomoże chorej dziewczynce

Nagrodą za wygraną w programie jest „Brylantowa twarz” oraz możliwość przekazania 100 tysięcy złotych na wybrany przez siebie cel charytatywny. W rozmowie z portalem Pomponik Filip wyjaśnił dokładnie, gdzie tym razem trafią pieniądze.

Kiedy Lato wygrał 9. edycję, nagrodę przeznaczył na pomoc choremu chłopcu, który pilnie potrzebował specjalistycznego zabiegu. Mężczyzna wrócił pamięcią do tego wydarzenia i zdradził, że moment, gdy dowiedział się, że sfinansowana z jego wygranej operacja się powiodła, był jedną z najbardziej wzruszających chwil w jego życiu:

Kiedy rodzice tego dziecka oznaczyli mnie w jakichś social mediach, że ta operacja się odbyła i się powiodła i że ten chłopiec naprawdę będzie miał dużo lepsze życie, to była jedna z najbardziej wzruszających chwil w moim życiu.

Teraz Filip chciałby pomóc dziewczynce z ciężkimi wadami kręgosłupa:

Tym razem wybrałem dziewczynkę, która urodziła się z wrodzonymi ciężkimi wadami kręgosłupa. Mam nadzieję, że znowu, tak jak poprzednio, te pieniądze pozwolą po prostu odmienić jej życie i spędzić resztę tego młodzieńczego życia w zdrowiu.

Oceń ten artykuł 0 0