Tyle trzeba zapłacić za organizację Pierwszej Komunii w restauracji Gessler. Lepiej usiądźcie

Koszty organizacji przyjęcia komunijnego rosną z roku na rok. Są jednak prawdziwi rekordziści w tych stawkach. Wysoka cena za "talerzyk" obowiązuje chociażby w lokalu Magdy Gessler.

fot. East News
fot. East News

Pierwsza Komunia jak wesele?

Zdaje się, że z biegiem czasu przyjęcia komunijne zaczynają coraz bardziej przypominać "małe wesela". Często liczba gości sprawia, że rodzice dziecka decydują się na organizację obiadu w restauracji. Do tego przyjął się zwyczaj obdarowywania prezentami, również kopertami z określoną sumą pieniędzy.

To przekłada się oczywiście na finansowe wyzwanie dla rodziców dziecka. Z roku na rok ceny organizacji przyjęcia w lokalu gastronomicznym rosną. A ile trzeba zapłacić za "talerzyk" w restauracji Magdy Gessler czy Piotra Adamczyka? Mowa o bardzo dużych kwotach.

Tyle kosztuje Komunia u Magdy Gessler

Można spodziewać się, że restauracje, które swoim nazwiskiem są firmowane przez znane gwiazdy, będą miały niemałe ceny organizacji komunijnego przyjęcia. W "Zalipiankach", czyli w lokalu Ewy Wachowicz w Krakowie, za taką imprezę trzeba zapłacić 6050 zł. Z kolei w słynnym warszawskim "Starym Domu" Piotra Adamczyka – 9600 zł.

Jednak niekwestionowaną cenową rekordzistką pozostaje Magda Gessler. W restauracji "U Fukiera" koszt komunijnego przyjęcia na 25 osób wynosi aż 11 200 zł, co w przeliczeniu wynosi około 450 zł za osobę.

Magda Gessler w przeszłości zabierała już głos w sprawie wysokich cen swoich usług. Restauratorka podkreśla, że w jej lokalach korzysta się wyłącznie z najwyższej jakości składników, co przekłada się na koszty.

Nie trzeba kupować Rolls-Royce’a. Jest, kupujesz albo nie kupujesz. Żaden obowiązek. Jak chcesz należeć do pewnego standardu, to idziesz i kupujesz

Magda Gessler musiała zamknąć restaurację. "Takiego gnoju w życiu nie widziałam"
Magda Gessler straciła mnóstwo nerwów w trakcie niedawnej rewolucji. Warszawska "Karpielówka" miała tak nieuregulowaną sytuację prawno-finansową, że konieczna była interwencja prawnika i czasowe zamknięcie lokalu. Czy restauracji...

Oceń ten artykuł 0 1