Udaremniono zamach na królową Elżbietę II. Aresztowano uzbrojonego napastnika

W niedzielę, londyńska policja doniosła, że zatrzymano mężczyznę, który uzbrojony w kuszę, zamierzał dokonać włamania do zamku Windsor. Bowiem wewnątrz murów zabytkowego budynku odbywało się Boże Narodzenie z udziałem królowej Elżbiety II. Co kierowało intruzem?

Nieproszony gość…? 

Jak informują stołeczne, brytyjskie służby, w niedzielę rano, udało się zatrzymać 19-latka z Southampton. Młodzieniec odważył się wtargnąć na teren zamku Windsor. Na szczęście nie dostał się do środka żadnego z budynków. Zdaniem londyńskich mediów, nastolatek wykorzystał drabinę sznurową, przy użyciu której sforsował metalowe ogrodzenie okalające królewską twierdzę.

Niespodziewana decyzja królowej…

Mężczyzna został zatrzymany i przeszedł ocenę stanu zdrowia psychicznego, obecnie pozostaje pod opieką personelu medycznego
– przekazała policja

Jednocześnie funkcjonariusze nadmienili, że nastolatek miał ze sobą kuszę, którą także zabezpieczono. Wyjątkowo, przez wzgląd na sytuację pandemiczną w kraju, królowa Elżbieta II nie wyjechała na Święta Bożego Narodzenia do wiejskiej posiadłości Sandringham House. Monarchini zdecydowała o pozostaniu w Londynie na zamku w Windsorze.

Należy podkreślić, że królowa Elżbieta II ma już 95 lat. Przeżyła II wojnę światową i urodziła czworo dzieci. 9 kwietnia tego roku pożegnała swego ukochanego męża – księcia Edynburga, Filipa Mountbattena, który dożył 99 lat. Monarchini zasiada na brytyjskim tronie od 69 lat. Jej następcą jest najstarszy syn – 73-letni Karol, książę Walii.

Pogorszenie stanu zdrowia władczyni

Niedawno świat obiegła niepokojąca informacja o pogorszającym się stanie zdrowia królowej Elżbiety II. Zgodnie z zaleceniami zespołu medycznego, monarchini wymaga odpoczynku. Podobno – na dwie godziny przed rozpoczęciem obchodów Niedzieli Pamięci (14 listopada) – Elżbieta II odmówiła udziału w uroczystościach ze  względu na nadwyrężenie pleców. Święto to jest niezwykle istotne, gdyż dotyczy upamiętnienia poległych żołnierzy. Według zleceń lekarzy, władczyni powinna wykonywać jedynie lekkie obowiązki przy biurku. Częsty odpoczynek jest kluczowy dla jej dalszego funkcjonowania. 

Źródło: PAP

Czytaj też:

Płyną niepokojące informacje z królewskiego dworu. Elżbieta II spędzi święta sama?
Królowa Elżbieta II co roku organizowała świąteczne przyjęcie dla bliskich w posiadłości w Sandringham. W tym roku zrezygnowała z tego i odwołała wspólną uroczystość z...

Oceń ten artykuł 0 1