W Wielkiej Brytanii pojawił się olbrzymi meteoroid. Ludzie w szoku! [WIDEO]

Mieszkańcy Szkocji i północnej Anglii mogli zaobserwować niesamowite zjawisko astronomiczne. 14 września na nocnym niebie pojawił się ogromny meteoroid, który zaskoczył wszystkich!

Meteoroid w Wielkiej Brytanii

Spektakularne zjawisko mogli oglądać mieszkańcy Szkocji i północnej Anglii w środowy wieczór, 14 września. Nagle na niebie pojawiła się kula ognia, która przecięła nocne niebo i zaskoczyła mieszkańców. Niektórym udało się nagrać to zjawisko i natychmiast opublikować w mediach społecznościowych, aby ustalić, co pojawiło się na niebie. Jak podaje serwis "independent.co.uk", brytyjska sieć Meteor Network zarejestrowała ponad 200 zgłoszeń o tym incydencie, większość pochodziła z terenów północnej Irlandii i Szkocji około godziny 21:00.

Na nagraniu widzimy pewien bardzo jasny obiekt, który przelatuje przez ciemne, nocne niebo. Za nim można dostrzec długą smugę światła. Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z meteoroidem!

"Independent.co.uk" zacytował komentarze użytkowników, którzy na własne oczy zobaczyli to zjawisko:

Czy właśnie widziałem spadającą gwiazdę?
Na początku myślałem, że to fajerwerki
Właśnie zobaczyłem to w Glasgow. Nigdy czegoś takiego nie widziałem!
Znacznie większy niż wszystko, co kiedykolwiek widziałem

Specjaliści z Meteor Network pracują, aby ustalić, czym dokładnie był ten lecący obiekt. Opcje są dwie: meteoroid, albo kosmiczne śmieci.

Meteoroid, meteor, meteoryt – czym się różnią?

Te trzy określenia dotyczą tak naprawdę tego samego obiektu, jednak określają różne jego stany. Meteoroid to kawałek skały, który może wpaść do ziemskiej atmosfery. Kiedy leci, zaczyna się spalać i zostawia za sobą smugę światła. Ten "ogon" nazywamy meteorem. Kiedy natomiast meteoroid nie spali się do końca i jakiś jego fragment uderzy w powierzchnię ziemi, to ten kawałek skały nazywamy właśnie meteorytem. Znalezienie takiego meteorytu to niezwykłe doświadczenie – mamy w ręce nie tylko coś z kosmicznej przestrzeni, ale i niezwykle kosztowny surowiec – w zależności od tego, z czego jest meteoryt, cena może wynosić od 50 zł do 4000 zł za gram!

Dwie wielkie czarne dziury wkrótce się zderzą. Czy jest się czego bać?
Naukowcom udało się zaobserwować dwie czarne dziury ogromnych rozmiarów, które wkrótce zderzą się ze sobą. Przewiduje się powstanie nowej, supermasywnej czarnej dziury!

Będziesz w szoku, kiedy to usłyszysz! Tak brzmi czarna dziura! [WIDEO]
Nagranie udostępnione przez profil NASA jest niesamowite! Naukowcom udało się wydobyć dźwięk, jaki wydaje czarna dziura: najbardziej tajemniczce i zagadkowe zjawisko we wszechświecie.

Oceń ten artykuł 0 0