W wieku 81 lat zmarł Wolfgang Petersen. Był twórcą filmowego hitu "Troja"

To ogromna strata dla filmowej branży. Amerykańska prasa poinformowała o śmierci uznanego reżysera, Wolfganga Petersena. Pracował przy światowych hitach takich jak "Troja" i "Niekończąca się opowieść".

Wolfgang Petersen nie żyje

Smutną wiadomość przekazała amerykańska prasa. Reżyser Wolfgang Petersen zmarł w wieku 81 lat w swoim domu w USA. Cieszył się światowym uznaniem, gdyż pracował przy wielu filmowych hitach. Mimo że na początku sprawdzał się jako reżyser teatralny, finalnie związał się z telewizją i kinem. W jego dorobku znalazły się dzieła takie jak "Troja", "Air Force One" czy "Niekończąca się opowieść". Według oficjalnych informacji, które media podały we wtorek 16 sierpnia, reżyser zmarł 12 sierpnia na raka trzustki.

Wolfgang Petersen. Dorobek filmowy

Światową sławę przyniosło Wolfgangowi Petersonowi wyreżyserowanie filmu ""Okręt" (Das Boot) w 1981 roku. Fabuła tego dzieła dotyczyła losów załogi U-Boota, pływającego po Atlantyku w czasie II Wojny Światowej. Dopiero później Peterson zaangażował się w kino hollywoodzkie i wyreżyserował hity takie jak "Niekończąca się opowieść", "Na linii ognia" czy "Okruchy wspomnień". Do jego dorobku należą również filmy "Troja" i "Epidemia". W filmach Wolfganga Petersena grały największe gwiazdy aktorskiego świata: Brad Pitt, Orlando Bloom, Clint Eastwood, Gary Oldman czy Harrison Ford.

Nie żyje Elżbieta Kusz z Polsatu. Stacja pogrążona w żałobie. "Była kimś więcej niż koleżanką z pracy"
Elżbieta Kusz nie żyje. Operatorka obrazu, związana ze stacją Polsat News, odeszła po długiej i ciężkiej chorobie. To dzięki niej widzowie mogli zobaczyć, co dzieje się na posiedzeniach Komisji...

Nie żyje Romuald Grząślewicz. Aktor zmarł "po krótkiej chorobie"
Romuald Grząślewicz nie żyje. Był cenionym aktorem, scenarzystą i reżyserem, a także pisarzem i poetą. O śmierci artysty poinformowała Fundacja sceny na piętrze Tespis, której...

Oceń ten artykuł 0 0