Warszawa w czołówce najbardziej pożądanych celów podróży. Czym to jest spowodowane?

Hiszpańska firma podróżnicza przewiduje, że tym roku Warszawa może przeżyć oblężenie, odwiedzi ją bowiem prawie trzykrotnie więcej ludzi, niż zazwyczaj. I co ciekawe, nie jest to jedyne europejskie miasto, które czeka ten los. Sprawdź, czym to jest spowodowane.

Trasa koncertowa w Europie

Jak podaje TVN24, hiszpańska firma eDreams ODIGEO oszacowała, że w tym roku do stolicy Polski chce polecieć aż 339% więcej osóbniż w roku poprzednim. Co ciekawe, podobnie ma się sytuacja w innych europejskich miastach. Okazuje się, że może to być spowodowane zaplanowaną na ten rok trasą koncertową Taylor Swift po Europie.

Sztokholm i Warszawa w czołówce

„The Eras Tour” to część trasy koncertowej amerykańskiej piosenkarki, która rozpocznie się w marcu. Podczas niej odwiedzi wiele miast Europy, w tym Warszawę - dlatego, jak twierdzi hiszpanka firma turystyczna, tak mocno wzrósł popyt na loty na stary kontynent.

Na istne oblężenie będzie musiał przygotować się Sztokholm, gdzie wczesnym latem chce przyjechać aż sześciokrotnie więcej pasażerów niż zwykle. To właśnie wtedy, od 17 do 19 maja, będą odbywały się koncerty amerykańskiej piosenkarki.

fot. Shutterstock

Na drugim miejscu wśród miast, które odnotowały największy wzrost zainteresowania, plasuje się Warszawa. Stolicę Polski chce odwiedzić 339% osób więcej. Przypomnijmy, że Taylor Swift wystąpi na Stadionie Narodowym 1,2 i 3 sierpnia.

W całej Europie przewidywany wzrost

Po Sztokholmie i Warszawie plasują się Edynburg, Liverpool i Paryż, choć miasta takie jak Amsterdam, Wiedeń czy Zurich też odnotowały wzrost przewidywanej liczny przyjezdnych. W każdym z nich wystąpi amerykańska piosenkarka.

Hiszpańska firma podaje także, że większość przyjezdnych przybędzie ze Stanów Zjednoczonych, co pokazuje, że wierni fani piosenkarki będą chcieli ją zobaczyć także na jej trasie koncertowej po Europie.  

Oceń ten artykuł 0 2