hity na MAXXa
hity na MAXXa

Wiele osób wchodzi teraz na tę stronę. Uważaj, oszuści podszywają się pod nią!

Użytkownicy popularnego serwisu rezerwacyjnego Booking.com znaleźli się na celowniku oszustów internetowych. Jak ostrzegają eksperci z NASK, w sieci pojawiają się fałszywe wiadomości, które mogą prowadzić do utraty danych i pieniędzy.

zdjęcie ilustracyjne, fot. Shutterstock/jittawit21
zdjęcie ilustracyjne, fot. Shutterstock/jittawit21

Oszuści wykorzystują przejęte wcześniej konta obiektów oferowanych w serwisie rezerwacyjnym, a następnie używając zdobytych w ten sposób danych przesyłają wiadomości do osób, które zarezerwowały w nich noclegi

– informują eksperci z NASK.

W wiadomościach przesyłanych przez oszustów znajduje się link, który prowadzi do fałszywej strony internetowej, imitującej oryginalny serwis Booking.com. Strona ta została stworzona w celu wyłudzenia danych logowania oraz pieniędzy od niczego nieświadomych użytkowników. Specjaliści podkreślają, jak ważne jest dokładne sprawdzenie adresu strony, na której się logujemy, aby uniknąć wpadnięcia w pułapkę.

By uchronić się przed szkodliwymi skutkami, najpierw trzeba uważnie sprawdź adres strony, na której się logujemy

– radzą eksperci.

Jak uchronić się przed oszustwem?

W obliczu rosnącej liczby oszustw internetowych, ważne jest, aby zachować szczególną ostrożność i nie klikać w podejrzane linki, zwłaszcza te, które przychodzą w nieoczekiwanych wiadomościach e-mail. Warto pamiętać, że prawdziwe firmy i serwisy nigdy nie proszą o podawanie wrażliwych danych logowania czy informacji płatniczych za pośrednictwem e-maila. Zachowaj czujność i nie daj się okraść w sieci!

Oceń ten artykuł 0 0