Wielkie oszustwo na "Squid Game". Cyberprzestępcy uciekli z 13 milionami złotych

Kryptowaluta o nazwie "SQUID", inspirowana serialem "Squid Game", okazała się wielkim oszustwem. Jej twórcy oszukali inwestorów na kwotę ok. 13 mln złotych, a następnie zniknęli z sieci wraz z pieniędzmi. Eksperci nie mają wątpliwości, że od początku powstania wirtualna waluta budziła spore wątpliwości.

Kryptowaluta "Squid Game" okazała się oszustwem!

Squid Game” w krótkim czasie stał się najpopularniejszym serialem w historii Netflixa. Nic więc dziwnego, że na ogólnoświatowy szał na południowokoreańską produkcję zareagował rynek. Powstało nie tylko wiele gadżetów związanych z hitem giganta streamingowego, ale także kryptowaluta o nazwie „SQUID”. Niestety, nie minęło kilka dni od jej powstania, a już Internet musi zapomnieć o jej istnieniu.

Jak podaje „Komputer Świat”, 1 listopada wartość tokena w kilka godzin wzrosła z około 153 zł do aż 11 tys. 403 zł. Niestety, dla ekspertów zajmujących się kryptowalutami tak dynamiczny wzrost nie mógł się skończyć niczym dobrym. I niestety tak się stało. Kilka minut później wartość tokena „SQUID” spadła o 99 procent, pozostawiając tym samym inwestorów z niczym.

Oszuści uciekli z 13 milionami złotych

Jak to się stało? Okazuje się, że twórcy kryptowaluty dokonali tzw. „rug pullu”. Dzieje się tak w momencie, gdy deweloperzy porzucają projekt i spieniężają tokeny danej kryptowaluty na prawdziwe pieniądze. W ten sposób oszuści wyłudzili około 3,38 mln dolarów, czyli ponad 13 mln złotych, a następnie uciekli z pieniędzmi, kompletnie znikając z sieci. Obecnie wartość waluty „SQUID” wynosi zaledwie 0,01339 zł.

Eksperci są zgodni, że inwestorzy, którzy ulokowali swoje środki w walucie zainspirowanej serialem „Squid Game”, mogli spodziewać się oszustwa. Przede wszystkim kryptowalutą nie można było handlować. W grę wchodziło tylko jej kupno, o czym internauta dowiadywał się dopiero po zakupie. Poza tym Netflix ostrzegał przed tą walutą, mówiąc, że nie ma ona nic wspólnego z jego produkcją.

"Squid Game". Serial miał ogromny wpływ na życie Gracza 001. "Wszystko bardzo się zmieniło"
O Yeong-su udzielił wywiadu, w którym opowiedział, jak jego życie zmieniło się po premierze południowokoreańskiego serialu pt. "Squid Game". Wcielił się w nim w rolę słynnego staruszka, Gracza 001. Dziennikarzom zdradził, że nie spodziewał...

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze