hity na MAXXa
hity na MAXXa

Wieniawa o przygotowaniach do roli w "Nieobliczalnej"

Julia Wieniawa niedawno zagrała w thrillerze "Nieobliczalna". Ostatnio opowiedziała o pracy na planie filmu i aktorskich sztuczkach, które dodają postaciom autentyczności.

fot. East News
fot. East News

Julia Wieniawa w thrillerze "Nieobliczalna"

Film "Nieobliczalna" to adaptacja powieści Magdy Stachuli z 2022 roku. Reżyserem jest Piotr Trzaskalski, znany z takich produkcji jak "Mój Rower" i "Edi". Thriller od miesiąca można oglądać na platformie Prime Video. Film opowiada o związku Martyny (Agnieszka Grochowska) i Wojciecha (Paweł Małaszyński), który tylko pozornie wydaje się szczęśliwy. Prawdziwą i mroczną tajemnicę zna jedynie ojciec Wojciecha – Stefan (Andrzej Seweryn). W produkcji występują także Alicja (Magdalena Cielecka), samotna matka, oraz jej syn Daniel (Dawid Ptak), który spotyka się z Adeliną (Julia Wieniawa). Młoda dziewczyna musi jednocześnie radzić sobie z opieką nad chorą matką (Magdalena Czerwińska).

Julia Wieniawa o pracy na planie "Nieobliczalnej"

Jakiś czas temu Julia Wieniawa gościła w Newonce Radio, gdzie opowiedział o pracy na planie filmu "Nieobliczalna". W trakcie rozmowy z prowadzącą 25-latka zdradziła jeden z aktorskich trików na lepsze wczucie się w odgrywaną rolę. Metodą tą podzieliła się z nią starsza koleżanka po fachu – Magdalena Czerwińska.


Magdalena Czerwińska grała moją matkę. Ona najwięcej nauczyła mnie na tym planie. Miałam z nią dużo scen, a najmniej prób czytanych z racji terminów. I ona mnie nauczyła super rzeczy. Miałyśmy w bardzo krótkim czasie zbudować relację: matka-córka. I ona mi powiedziała: „No Julka, mamy na to pół godziny. Fałsz w relacji na ekranie widać po dłoniach. Matka z córką nie będzie się zastanawiała, gdzie może się złapać, dotknąć.” Więc zrobiłyśmy takie ćwiczenie, że się zaczęłyśmy przytulać, dotykać po rękach, po twarzy, po głowie – żeby absolutnie sobie zaufać i jak poczułyśmy, że dobra, chyba to mamy, to dopiero weszłyśmy w scenę. I rzeczywiście to ma sens. Nagle miałam takie poczucie, że się jej nie wstydzę, że ta bariera została zerwana - powiedziała Wieniawa.

Julia Wieniawa z "ciÄ…Ĺźowym brzuszkiem". "Na razie siÄ™ przyzwyczajam"
Julia Wieniawa szykuje się do nowej roli. Niedawno do sieci trafiły zdjęcia, na których prezentuje krągły brzuszek. Teraz 25-letnia aktorka podzieliła się wyznaniem na temat ciąşy. "Od razu ma się w sobie więcej empatii, jakiejś...

Oceń ten artykuł 0 0