Wiśniewski nagrał oświadczenie po wyroku sądu. "Z godnością zniosę odsiadkę" [WIDEO]

Michał Wiśniewski w poniedziałek usłyszał wyrok w sprawie, w której zarzuty postawiono mu w październiku 2021 roku. Wokalista został skazany na 1,5 roku pozbawienia wolości i grzywnę. Do werdyktu odniósł się w oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku.

Michał Wiśniewski został skazany

W poniedziałek w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga ogłoszono werdykt w sprawie, w której w październiku 2021 roku zarzuty usłyszał Michał Wiśniewski. 52-letni piosenkarz oskarżony o zaciągnięcie 2,8 mln zł pożyczki w SKOK-u Wołomin na podstawie nieprawdziwych danych o swoich dochodach został uznany winnym i skazany na karę 1,5 roku pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 80 tys. zł. Wydany wyrok jest nieprawomocny.

Michał Wiśniewski skazany na karę więzienia
Piosenkarz Michał Wiśniewski został skazany przez sąd na karę 1,5 roku pozbawienia wolności oraz grzywnę. Wiśniewski oskarżony był o zaciągnięcie 2,8 mln zł pożyczki w SKOK w Wołomin na podstawie nieprawdziwych danych o swoich...

Michał Wiśniewski przerwał milczenie

Niedługo po tym, jak media obiegły informacje o decyzji sądu, Michał Wiśniewski postanowił osobiście odnieść się do sprawy. Lider zespołu Ich Troje zamieścił w mediach społecznościowych nieco ponad dwuminutowe nagranie, na wstępie którego zaznaczył, że zanim zacznie rozmawiać z portalami o sprawie, chciał wystosować krótkie oświadczenie. 52-latek kilkukrotnie podkreślił, że „jest niewinny”.

Proszę państwa, jestem niewinny. Ta informacja gruchnęła na mnie jak grom z jasnego nieba, kiedy jechałem na próbę, większość moich planów runęła. Nie wiem, co będzie dalej, myślę, że najlepszym lekarstwem jest czas, żeby to przetrawić. Jedno, co jest pewne – zarówno ja, jak i moja rodzina jesteśmy absolutnie po tej samej stronie, za co jestem im bardzo wdzięczny. Zresztą nie tylko oni, bo wiadomo, kto nie spiep…ył z „Titanica”, ten walczy o to, żeby nie zatonął

– powiedział w zamieszczonym na Facebooku filmie.

Wiśniewski zamierza dalej walczyć w sądzie. W wideo opatrzonym hasłem „bezsilność” zapowiedział apelację. Planuje też podjąć inne kroki, m.in. przygotowanie dłuższego materiału na ten temat.

Na pewno będę apelował w tej sprawie. Ten wyrok jest okropny, straszny. Żona każe nagrywać mi to krótko, więc powiem, że z godnością zniosę odsiadkę, jeżeli będzie taka potrzeba, bo odsiadka za niewinność to trochę jak prześladowanie. Chciano aferze twarz, no to nadano. Ja nazywam się Michał Wiśniewski i jestem niewinny

– podsumował.

Oceń ten artykuł 1 6

Ogólna ocena Wiśniewski nagrał oświadczenie po wyroku sądu. "Z godnością zniosę odsiadkę" [WIDEO] to: 14% / 100%, uzyskana z: 7 głosów.