Włoski minister oświaty apeluje o mniej zadań domowych na święta

Przed nami ostatni tydzień nauki przed świąteczno-noworoczną przerwą. O to, by ta przebiegła włoskim uczniom w jeszcze lepszej atmosferze, chce zadbać włoski minister oświaty. Marco Bussetti oświadczył w tamtejszych mediach, że poprosi włoskie szkoły o zmniejszenie liczby zadań!

Specjalne oświadczenie dla szkół

Marco Bussetti poinformował niedawno, że chciałby, aby dzieci nie miały na święta wielu prac domowych. W tym celu skieruje do szkół w całym kraju specjalne zalecenie, by nauczyciele nie zadawali swoim podopiecznym dużej liczby zadań na okres świąteczno-noworoczny. Jak podają włoskie media, szef oświaty swoją decyzję tłumaczył czasem odpoczynku i chwilami z rodziną:

„Chciałbym dać sygnał w tej kwestii. Myślę o dniach świąt, o dzieciach i młodzieży, a także o rodzinach, że chcą spędzić ten czas razem”

– podkreślał minister.

Czas na hobby

Marco Bussetti odniósł się do kwestii prac domowych na święta także w innej wypowiedzi. W wywiadzie dla włoskiego radia RAI stwierdził, że czas od świąt do Nowego Roku nie powinien być zmącony namiarem obowiązków szkolnych:

„Dzieci i młodzież potrzebują odpoczynku i ponownego odnalezienia przyjemności życia rodzinnego i wśród przyjaciół”

– uważa minister, który dodał również, że uczniowie powinni przeznaczyć ten czas m.in. na swoje hobby.

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze