Z parawanem na plażę o 6 rano? W sieci aż roi się od niewiarygodnych zdjęć! [FOTO]

Do widoku parawanów przywykł każdy, kto choć raz odwiedził plaże nad polskim morzem. Prawdę mówiąc problem parawanów wcale nie znika, wręcz przeciwnie: każdego lata "parawaniarze" wydają się coraz bardziej zawzięci.

"Parawaning"

Charakterystyczne zachowanie wypoczywających nad polskimi plażami sprawiło, że do języka weszło nowe słowo: parawaning. "Parawaning" to zjawisko odgradzania się parawanem na plaży, tym samym niejako rezerwując obszar plaży tylko dla siebie. W ten sposób parawaniarze chcą zapewnić sobie nie tylko ochronę przed wiatrem (a do tego właśnie pierwotnie miał służyć parawan), a do niejako "zawłaszczenia sobie" części plaży na dany czas. W czym kłopot? W tym, że przytłaczająca większość turystów zaczęła uprawiać parawaning, nierzadko popadając w kłótnie z innymi wypoczywającymi – chociażby przez całkowite zagrodzenie przejścia czy zagarnięcia bardzo dużego terenu plaży. W sieci nie brakuje zdjęć przedstawiających najbardziej absurdalnych wyczynów parawaniarzy.

Parawany na plaży przed 6 rano!

W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo zdjęć dokumentujących dokonania parawaniarzy. Jeden z użytkowników zaobserwował parawany na plaży w Sarbinowie... o godzinie 6:57!

Nie lepiej było w Ustroniu Morskim, gdzie pierwsze parawany pojawiły się już o godzinie 6:55:

Problemem są nie tylko parawany o wczesnych godzinach porannych. Już w okolicach południa na plaży robi się naprawdę tłoczno. Widać to chociażby na zdjęciach z Władysławowa:

O ile odgrodzenie niewielkiej przestrzeni parawanem nie jest niczym złym, o tyle trzeba zachować umiar. Zachłanność niektórych wypoczywających nie zna granic – na zdjęciu z Mielna możemy zobaczyć, że plażowicze odgrodzili parawanem bardzo duży obszar:

Uwaga! Co prawda używanie parawanów nie jest karalne i nie grozi sytuacja, w której patrol policji wypisze mandaty wszystkim plażowiczom, którzy postawili parawany. Jednak w skrajnych przypadkach, np. przy zagarnięciu dużego obszaru, policja może podciągnąć to pod zakłocanie porządku publicznego. W takim przypadku grozi mandat w wysokości 500 zł. Warto dodać, że kwestia parawanów może zostać w przyszłości dokładniej uregulowana prawnie. 

Czy za rozstawienie parawanu na plaży grozi mandat? Ekspert zabrał głos
Czy za ustawienie parawanu na plaży może grozić mandat? Okazuje się, że tak, ale tylko w niektórych przypadkach. O jakie sytuacje chodzi? Wyjaśnił to ekspert prawa karnego.

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Z parawanem na plażę o 6 rano? W sieci aż roi się od niewiarygodnych zdjęć! [FOTO] to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.
Komentarze