Zakaz używania komórki na przejściu dla pieszych! Będą wysokie mandaty

W minioną środę władze Litwy zakazały korzystania z telefonów komórkowych na przejściach dla pieszych. Za złamanie przepisów będą mandaty. Trzeba będzie zapłacić od 20 do 40 euro!

Władze Litwy rozpoczęły walkę z pieszymi, którzy przechodzą przez pasy wpatrując się w telefon. Od środy wprowadzone zostały tam nowe przepisy drogowe.  Za korzystanie z telefonu na przejściu grozi wysoki mandat. Piesi, którzy złamią ten zakaz będą musieli zapłacić od 20 do 40 euro!

Warto zaznaczyć, że nowelizacja przepisów nie dotyczy wyłącznie pieszych, ale także kierowców. Od teraz mają oni obowiązek zatrzymać się nie tylko widząc człowieka, który przechodzi przez pasy, ale także tego, który dopiero zmierza w kierunku przejścia.

Wprowadzone zmiany mają zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W ubiegłym roku na litewskich drogach zginęło 69 pieszych, a w ciągu ośmiu miesięcy tego roku 42, w tym 11 na przejściach dla pieszych.

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Zakaz używania komórki na przejściu dla pieszych! Będą wysokie mandaty to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.
Komentarze