Zdjęcia do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego już ruszyły. Co wiemy o "Dom dobry"?

Zdjęcia do najnowszej produkcji Wojciecha Smarzowskiego już ruszyły. W obsadzie filmu "Dom dobry" zobaczymy m.in.: Tomasza Schuchardta, Agatę Turkot i Agatę Kuleszę.

Jacek Kurnikowski/AKPA
Jacek Kurnikowski/AKPA

Wojciech Smarzowski

Wojciech Smarzowski jest jednym z najbardziej popularnych polskich reżyserów, scenarzystów i operatorów filmowych. Na swoim koncie ma takie filmy, jak „Wesele”, „Róża”, „Wołyń” czy „Dom zły”. Głównym bohaterem ostatniego tytułu jest Edward Środoń (Arkadiusz Jakubik), główny podejrzany w sprawie rzekomego morderstwa właściciela chałupy w Bieszczadach.

Nowa produkcja Smarzowskiego

Teraz przyszła pora na „Dom dobry”. Zdjęcia do filmu już ruszyły i mają potrwać mniej więcej do kwietnia tego roku. Smarzowski obsadził w nadchodzącej produkcji plejadę gwiazd. Na ekranie zobaczymy m.in. Tomasza Schuchardta („Jesteś Bogiem”, „Wielka woda”), Agatę Turkot („Motyw”, „Wesele”), Agatę Kuleszę („Ida”, „Róża”), Arkadiusza Jakubika („Informacja zwrotna”, „Król”), Marię Sobocińską („Sexify”) oraz Andrzeja Konopka („Nina”, „Znaki”).

Za scenografię jest odpowiedzialna Joanna Macha, która pracowała przy hicie Netflixa – „Znachorze”. Kostiumy przygotuje Magdalena Rutkiewicz-Luterek. Kobieta pracowała już ze Smarzowskim przy okazji „Wołynia”.

 „Dom dobry” - kiedy premiera?

Premiera „Dom dobry” planowana jest na 2025 rok. Nie jest znana dokładna data, tak samo jak fabuła. Wiadomo jednak, że dystrybutorem będzie Warner Bros. Entertainment Polska. Nowy film Smarzowskiego będzie pierwszą tak dużą polską produkcją dystrybuowaną przez firmę. Pozostaje nam czekać na więcej informacji. Jesteście ciekawi?

Oceń ten artykuł 0 0