Zima zbliża się wielkimi krokami! IMGW ostrzega. Tu spadnie dużo śniegu

IMGW opublikował kolejne ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. Żółte alerty zostały wydane dla 7 województw. Gdzieniegdzie może spaść nawet do 15 cm białego puchu.

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne w tym sezonie ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. Synoptycy przewidują, że najwięcej białego puchu spadnie na terenie 7 województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego. Tam spodziewany jest przyrost pokrywy śnieżnej o 10 do 15 cm.

Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm

– czytamy w komunikatach IMGW.

Żółte alerty będą obowiązywać – w zależności od regionu – do czwartkowego wieczora lub nocy. Dokładną mapę aktualnych ostrzeżeń sprawdzisz na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody IMGW na czwartek, 24.11.2022

W czwartek termometry pokażą od -3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez około 0 stopni Celsjusza w centrum, do 5 stopni Celsjusza na zachodzie.

Na południu, wschodzie i w centrum spadnie śnieg i śnieg z deszczem. Gdzieniegdzie opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, które mogą przynieść przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm.

Wiatr słaby, jedynie w Sudetach porywy do 60 km/h. W Beskidach mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognoza pogody IMGW na noc z czwartku na piątek, 24/25.11.2022

W nocy z czwartku na piątek temperatura minimalna wyniesie od -4 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez około -1 stopień Celsjusza w centrum, do 3 stopni Celsjusza na południowym wschodzie.

W większości kraju przeważnie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Na południu, wschodzie i w centrum wciąż należy spodziewać się opadów śniegu i śniegu z deszczem. Na południowym wschodzie przejściowo mogą występować marznące opady deszczu, które będą powodować gołoledź. Natomiast lokalnie na zachodzie spadnie deszcz lub deszcz ze śniegiem. Gdzieniegdzie mgły ograniczające widoczność do 200 metrów. W Beskidach i Tatrach spadnie do około 10 cm białego puchu.

Wiatr słaby, jedynie w Sudetach porywy do 60 km/h. Miejscami w Beskidach zawieje i zamiecie śnieżne.

IMGW wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu, fot. Shutterstock

Ta roślina zastąpi oczyszczacze powietrza? Jej cena zwala z nóg
Naukowcy opracowali roślinę, która może skutecznie oczyszczać powietrze w mieszkaniu. Problemem może być jednak cena, która jest bardzo wysoka. Ile trzeba będzie zapłacić za efekt pracy...

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze