Znani polscy artyści wzięli udział w Hot 16 Challenge! Wśród nich Paweł Domagała, Dawid Podsiadło i Igor Herbut

Jak się okazało Hot 16 Challenge, czyli wyzwanie polegające na nagraniu swojej 16-wersowej zwrotki, to zabawa nie tylko dla raperów. Na nominacje odpowiedzieli najpopularniejsi artyści w Polsce, wśród nich m.in Dawid Podsiadło, Igor Herbut i Paweł Domagała. Cała akcja ma na celu pomoc polskiej służbie zdrowia w walce z pandemią.

Hot 16 Challenge

Rozpoczęła się druga edycja akcji, którą w 2014 roku pokochały miliony, jednak tym razem chodzi o coś więcej, niż umiejętności wokalne. Hot 16 Challenge wrócił do nas po 6 latach nieobecności. Artyści postanowili wesprzeć polską służbę zdrowia robiąc to, co potrafią najlepiej - śpierwając.

 

Jednymi z pierwszych osób, które nagrały swoje zwrotki i wsparły akcję był Michał "Mata" Matczak, Piotr "Kękę" Siara, czy Filip Szcześniach, znany jako Taco Hamingway. Trafiły się niestandardowe nominacje i, ku zaskoczeniu wszystkich, nie pozostały bez odpowiedzi.

 

Jedną z nieoczywistych nominacji była ta dla Pawła Domagały, który z rapem ma przecież niewiele wspólnego. Autorowi hitu "Weź nie pytaj" nie zajęło wiele czasu, aby nagrać swoją zwrotkę. Nie silił się jednak na rap, a uraczył nas swoim śpiewem, za który kocha go wielu z nas.

Na nominację Pawła Domagały szybko odpowiedział Igor Herbut, który postanowił zarapować swoje 16 wersów. Musimy przyznać, że takiej odsłony wokalisty zespołu LemON się nie spodziewaliśmy.

Równie dobrze z zadaniem poradził sobie Dawid Podsiadło, który zdecydował się nagrać coś w swoim stylu. Jak widzimy akcja zatacza coraz większe kręgi, dostarczając nam mnóstwo ciekawej muzyki.

Cel zbiórki

W całej zabawie to nie muzyka jest na pierwszym miejscu. Nie zapominają o tym artyści. Rekordzistami pod względem wysokości wpłat pozostają Taco Hamingway i Kękę, obaj raperzy przeznaczyli na pomoc szpitalom po 100 tysięcy złotych.

 

Nie trzeba dobrze śpiewać, aby wspomóc akcję. Zbiórka na siepomaga.pl jest ciągle aktywna, a do planowanego miliona pozostało niecałe 500 tysięcy złotych. Całość zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na służbę zdrowia.

Jan Komasa zadowolony z sukcesu "Hejtera". Uwierzył w drugie życie filmu
"Sala Samobójców: Hejter" to najnowsza produkcja wyreżyserowana przez Jana Komasę. Film zdobył główną nagrodę na festiwalu Tribeca Film Festival. Młody reżyser ucieszył się z...

Oceń ten artykuł 0 0