18-latek pojechał na rondzie prosto. Policjanci ukarali go wysokim mandatem [WIDEO]

Funkcjonariusze dotarli do 18-letniego kierowcy, który przeciął rondo i zniszczył dekoracje świąteczne. Nastolatek został ukarany mandatem w wysokości 1200 zł. Na jego konto trafiło też 10 punktów karnych.

Nagranie zdarzenia trafiło do sieci

Na filmie z kamer miejskiego monitoringu można zobaczyć, jak kierowca traci panowanie nad samochodem, a następnie przecina rondo, niszcząc znajdujące się na nim dekoracje świąteczne. Na materiale opublikowanym przez zielonogórską policję widać również pieszego, który na widok rozpędzonego samochodu zaczyna uciekać.

Za kierownicą siedział 18-latek

Do wspomnianej sytuacji doszło 6 stycznia na rondzie Piłsudskiego w Sulechowie w województwie lubuskim. Na szczęście nikomu nie stało się nic groźnego. Strażnicy miejscy przekazali policjantom informację o tym zdarzeniu. Na podstawie nagrania mundurowym udało się ustalić jego sprawcę. Okazało się nim 18-letni mieszkaniec Sulechowa – jak podaje zielonogórska policja, "to młody i niedoświadczony kierujący".

1200 złotych mandatu i 10 punktów karnych

Taką karę poniósł 18-latek za doprowadzenie do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Funkcjonariusze podali również, że przyczyną zdarzenia była nieodpowiednia prędkość.

W związku niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu oraz spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjant prowadzący postępowanie ukarał kierującego mandatem w wysokości 1200 złotych, a ponadto na jego konto trafiło dodatkowo 10 punktów karnych

– podała zielonogórska policja.

Mundurowi przypominają, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Policja często apeluje, aby "zdejmować nogę z gazu", zwłaszcza przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

18-latek przeciął rondo w Sulechowie, fot. Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Pojechał na rondzie prosto, zablokował się autem na znaku. Grozi mu do 5 lat więzienia
62-letni kierowca zablokował się na znaku drogowym podczas próby przejechania przez środek ronda. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Ponadto miał zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu do 5...

Oceń ten artykuł 0 0