"300 plus". Pierwsze wypłaty świadczenia. Jest termin

Jak dowiadujemy się z komunikatu opublikowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, pierwsze wypłaty "300 plus" na wyprawki szkolne ruszą już wkrótce. Informacja w tej sprawie pojawiła się na profilu w mediach społecznościowych instytucji. Znamy szczegóły.

Program "Dobry start"

1 lipca 2022 roku ruszył nabór wniosków do programu „Dobry start”. Wsparcie finansowe w postaci 300 zł na wyprawkę dla każdego ucznia przyznawane jest raz w roku dla „dzieci rozpoczynających rok szkolny, uczących się do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24. roku życia” – czytamy na gov.pl.

Dokumenty można składać do 30 listopada br. za pośrednictwem bankowości elektronicznej, PUE ZUS oraz portalu Emp@tia MRiPS. Łączna kwota wsparcia w latach 2018-2022 sięga ok. 6,65 mld zł. Według danych przytaczanych przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, każdego roku z programu korzysta ok. 4,4 mln dzieci.

Wypłata świadczenia - termin

Zakładu Ubezpieczeń Społecznych podkreśla, że pierwsze środki zostaną wypłacone 18 lipca 2022 roku. „Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia” – podaje za prof. Gertrudą Uścińską portal rmf24.pl.

Czytaj więcej na RMF24

Informacja o przyznaniu świadczenia pojawi się na profilu na portalu PUE ZUS. Jeśli dokument będzie wymagał uzupełnienia, znajdzie się tam także odpowiednia informacja. Wówczas wnioskodawca otrzyma również wiadomość SMS.

Źródło: rmf24.pl / PAP / ZUS

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze