300 zł w ramach dodatkowego świadczenia. Kto i do kiedy może składać wniosek?

Obsługą programu zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dokumenty można składać tylko i wyłącznie w formie online za pośrednictwem: bankowości elektronicznej, portalu MRiPS Emp@tia oraz PUE ZUS. Dodatkowe środki w ramach "Dobrego startu" przysługują uczniom od 7. do 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24. roku życia. "Tym, którzy jeszcze wniosku nie złożyli, przypominam, że jest na to ostatnia szansa" – podkreśla Marlena Maląg. Do kiedy można ubiegać się o świadczenie? Szczegóły poniżej.

Wnioski można składać do 30 listopada

1 lipca 2021 ruszył nabór wniosków o dodatek w ramach tegorocznej edycji programu „Dobry start”, z którego środki miały pokryć koszty wyprawki szkolnej. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podkreśla, że zdecydowana większość rodziców już dawno złożyła wniosek i mogła skorzystać z wypłaconych pieniędzy. Jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego do rodzin trafiło ponad miliard złotych. Przypomina jednocześnie, że o 300 zł dla każdego ucznia ubiegać się można do 30 listopadaTym, którzy jeszcze wniosku nie złożyli, przypominam, że jest na to ostatnia szansa – zaznacza Marlena Maląg i jak dodaje, jeżeli wniosek nie zostanie złożony w terminie, pieniądze przepadną.

Komu przysługuje dodatkowe świadczenie?

Pieniądze z programu „Dobry Start” przyznawane są raz w roku dla każdego uczącego się w szkole dziecka od 7. do 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24. roku życia. Obsługą wniosków oraz wypłatą świadczeń zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Jak czytamy na oficjalnej stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, zmieniły się zasady składania dokumentów. Można to zrobić wyłącznie online za pośrednictwem: bankowości elektronicznej, portalu MRiPS Emp@tia oraz PUE ZUS.

Wprowadzą specjalny dodatek dla rodzin. Komu przysługuje?
"To jest taki rządowy dodatek wyrównawczy" tłumaczy premier Mateusz Morawiecki. Dodatkowe środki mają zostać przyznane w ramach tarczy antyinflacyjnej. Uprawnionych do ich otrzymania jest ponad 5 mln gospodarstw domowych. Dodatek będzie...

Bon turystyczny na kolejne wakacje? Będzie ważny dłużej niż zakładano! Do kiedy?
Formę wsparcia dla rodzin i branży turystycznej można wykorzystać m.in. w ramach pobytu w hotelach czy na obozach sportowych i rekreacyjnych. Rada Ministrów zdecydowała, że będzie ważny nie, jak zakładano, do 30 marca 2022 roku, ale do 30 września...

Źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze