46. Rajd Świdnicki-KRAUSE dzisiaj rusza!

Dzisiaj czekają nas niemałe emocje. Popołudniu rozpocznie się 46. Rajd Świdnicki-KRAUSE – pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i druga runda Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2018. Zawodnicy będą się ścigać na ośmiu odcinkach specjalnych na klasycznych trasach Przedgórza Sudeckiego.

Ten weekend to rozgrywka 46. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Rajdcowcy będą walczyć o puchary ufundowane przez jednego z patronów medialnych cyklu – RMF FM, największą stację radiową w Polsce. Zawodnicy będą mieli do przejechania osiem odcinków specjalnych, które znajdują się na klasycznych trasach Przedgórza Sudeckiego. Rajdowców i kibiców czeka jedna nowość – zapętlenie oesów. Dzięki temu oglądający będą mogli na jednej próbie oglądać więcej przejazdów zawodników rajdowych.

W tym roku w 46. Rajdzie Świdnickim bierze udział 51 załóg. Osiem z nich zapowiada start najmocniejszymi samochodami klasy R5, pięć klasy Open N. O Puchar ponownie będą walczyć zwycięzcy zeszłorocznej edycji rajdu,  Filip Nivette i Kamil Helle. Panowie będą się ścigać Fordem Fiesta Proto.

Ceremonia Startu rozpocznie się o godzinie 17:30 na Rynku w Świdnicy. Pierwsza załoga wystartuje do prologu – Świdnica – Super OS Crusar o godzinie 19.03. Jutro zmagania rozpoczną się o 8:30 od odcinka specjalnego – Witoszów – Złoty Las. Meta 46. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE planowana jest na jutro na godzinę 16:20 na Rynku w Świdnicy.

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena 46. Rajd Świdnicki-KRAUSE dzisiaj rusza! to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.
Komentarze