ATB na Sunrise Festival 2016!

Na najgorętszym festiwalu tego lata nie mogło zabraknąć też takiej gwiazdy jak ATB! Wystąpi już 24 lipca!

Pod pseudonimem ATB skrywa się André Tanneberger, urodzony 26 lutego 1973 w niemieckim Freibergu. Artysta od kilkunastu lat tworzy muzykę elektroniczną. Muzyk był założycielem Sequential One, w skład którego wchodzili także: holenderski DJ i producent Woody van Eyden, DJ Spacekid (Ulrich Poppelbaum) oraz belgijska modelka i wokalistka, Morpha. ATB był także jednym z siedmiu członków zespołu Trance Allstars.

Przełom w jego solowej karierze nastąpił wraz z singlem „9 PM (Till I Come):

ATB występuje w klubach i na festiwalach na całym świecie, a jego produkcje grają wszystkie większe rozgłośnie radiowe w Europie. Przy remiksach swoich utworów, oprócz ATB, często używa takich pseudonimów jak AT&B, A&T oraz A&TB.

W Polsce występował już kilkanaście razy, m.in. W Poznaniu, Bielsku- Białej, Wrocławiu, Gdyni, Warszawie i Szczecinie. . Na Sunrise Festival pojawił się już w 2009 roku.

W 2007 roku razem z Heather Nova stworzył piosenkę „Renegade”, która znalazła się w albumie „Trilogy”:

Drugi singiel z tej płyty, „Feel Alive”, stał się jednym z hitów lata 2007:

W maju 2009 roku ukazał się kolejny album ATB „Future Memories”. Jednym z utworów go promujących był „Behind”, nagrany z włoską grupą „Flanders”:

W 2010 roku swoją premierę miała dwupłytowa składanka ATB – „Sunset Beach DJ Session” która była promowana singlem”Could you believe”:

W 2011 do sprzedaży trafił kolejny album artysty – „Distant Earth”. Dziesiąty już album studyjny ATB – „Contact” wydany został w 2014 roku. Znalazło się na nim aż 26 nowych kompozycji artysty, a pierwszym promującym go singlem był „Face to Face”:

Oceń ten artykuł 3 0

Ogólna ocena ATB na Sunrise Festival 2016! to: 100% / 100%, uzyskana z: 3 głosów.