Charytatywny koncert telewizyjny i radiowy "Places of Happy People". Na scenie znani artyści!

Ukraińskie regionalne kanały telewizyjne i kanały radiowe udostępnią transmisję z wydarzenia. Koncert przygotowano także w wersji anglojęzycznej. Kiedy możemy spodziewać się występów na muzycznej scenie? Kto pojawi się za miktrofonem? Co zorganizowano w ramach akcji? Szczegóły przytaczamy poniżej.

26 czerwca o godzinie 20:00

Transmisja charytatywnego koncertu pn. "Places of Happy People", nawiązującą do zaktualizowanej wersji hitu ukraińskiego artysty Andrija Wiktorowycza Kuźmenki (Kuzma Skryabn), będzie miała miejsce 26 czerwca o godzinie 20:00 we wszystkich ukraińskich regionalnych kanałach telewizyjnych i kanałach radiowych. Jeszcze 10 lat temu Kuzma pisał o szczęśliwych miejscach w: Londynie, Nowym Jorku, Sztokholmie i Zakopanem. Utwór, wykonywany przez ukraiński zespół rockowy "Skryabin", ma stać się pewnego rodzaju symbolem, który wyraża przekonanie, że zniszczone w Ukrainie miasta ponownie staną się miejscem pełnym szczęścia i ciepła. Projekt ma na celu pozyskanie środków na odbudowę infrastruktury medialnej w: Buczy, Irpinie, Mariupolu, Czernihowie, Sumach, Chersoniu, Charkowie i innych miastach najbardziej dotkniętych konfliktem zbrojnym.

fot. materiały prasowe

Muzyczne występy na scenie

Wydarzenie jest organizowane przez YUNA Music Award przy wsparciu Narodowej Rady Radiofonii i Telewizji Ukrainy, a poprowadzi je sam Pavlo Shylko –prezenter Eurowizji z 2005 r. i rzecznik Konkursu Piosenki Eurowizji z 2017 roku. Widzowie oraz słuchacze mogą przygotować się na ogromne emocje i występy ukraińskich laureatów nagrody YUNA. Wśród nich znalazła się chociażby Jamala, która w 2016 roku zwyciężyła na Eurowizji 2016. Na scenie nie zabraknie także m.in.: członków zespołów "Antytila", "TNMK", "BoomBox" , Maksa Barskicha i wielu znanych artystów.

Podkreśla się, ze przygotowano także anglojęzyczną wersję całego wydarzenia, a wsparcie społeczności europejskiej zapewni rozgłos akcji. Koncert obejmuje również: dzieła projektu artystycznego, poezję ukraińskich autorów napisaną podczas wojny: "Burzliwe wiersze", oraz osobiste historie specjalistów medialnych: „Media Heart of Ukraine” (pol. „Medialne Serce Ukrainy”). Te związane są z wydarzeniami, które dotknęły pracowników mediów w związku z konfliktem zbrojnym.

Charytatywny koncert telewizyjny i radiowy "Places of Happy People". Na scenie znani artyści!

fot. materiały prasowe

Charytatywny koncert telewizyjny i radiowy "Places of Happy People". Na scenie znani artyści!

fot. materiały prasowe

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze