Chcesz zaoszczędzić na ogrzewaniu? Przestaw okna na tryb zimowy

Początek sezonu grzewczego jest idealną okazją do sprawdzenia stanu technicznego okien. Warto też przestawić je na tryb zimowy. Jak możemy to zrobić?

Rozpoczyna się sezon grzewczy

Na zewnątrz jest coraz chłodniej, dlatego w wielu miastach rozpoczął się sezon grzewczy. W tym roku z powodu rosnących rachunków i szalejącej inflacji powinniśmy dokładnie przyglądać się zużyciu ciepła. Jak zminimalizować opłaty za ogrzewanie? Z pewnością pomoże w tym sprawdzenie stanu technicznego okien i przestawienie ich na tryb zimowy. Dzięki temu unikniemy dodatkowych kosztów. Zobacz, jak zrobić to w prosty sposób!

Najpierw sprawdź stan techniczny okien

Na początku sprawdź, czy okna są dobrze uszczelnione. Jeśli przyłożysz rękę do ramy i poczujesz przeciąg, konieczna będzie wymiana uszczelek. Warto wiedzieć, że przez nieszczelne okna ucieka dużo ciepła, a to prowadzi do wzrostu rachunków za ogrzewanie. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie działania okna. Jeżeli wszystkie elementy funkcjonują bez zastrzeżeń, możesz nasmarować zawiasy i ruchome części. Wykorzystaj do tego specjalny smar lub wazelinę techniczną. Stan techniczny wszystkich okien powinniśmy sprawdzać przynajmniej raz roku. Gdy doprowadzisz okna do porządku, możesz przestawić je na tryb zimowy.

Jak przestawić okna na tryb zimowy?

Większość nowoczesnych okien umożliwia regulację docisku uszczelki – często nazywa się to "trybem lato-zima". Gdy robi się chłodniej, warto przestawić nasze okna na tryb zimowy. Do wykonania tej czynności będziesz potrzebować klucza imbusowego lub kombinerek. Uszczelkę możemy wyregulować dzięki śrubie dociskowej, która znajduje się z boku skrzydła na okuciu okna. Wystarczy, że przekręcisz śrubę o 90 stopni w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. W ten sposób zapewnisz dobrą izolację pomieszczenia przed zimnym powietrzem z zewnątrz.

Jak jeszcze można obniżyć rachunki za ogrzewanie? Warto rozważyć zmianę kilku nawyków! Sprawdź, co możesz zrobić, aby ograniczyć zużycie ciepła.

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? To przez te nawyki rachunki mogą być wysokie!
Chcesz obniżyć rachunki za ogrzewanie? Wystarczy, że zwrócisz uwagę na swoje nawyki. Jeśli zmienisz kilka z nich, możesz w prosty sposób ograniczyć zbędne zużycie ciepła.

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze