Chciała zrelaksować się w wodzie, teraz walczy o życie. Do pływaczki podpłynął rekin i prawie odgryzł jej nogę [WIDEO]

Kobieta, która chciała odpocząć w wodzie przy lubianej, nowojorskiej plaży, ledwo uszła z życiem. W czasie kąpieli zaatakował ją rekin. 50-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Kobieta kąpała się w wodzie. Nagle rzucił się na nią rekin

Jak informuje telewizja Eyewitness News ABC7NY, w poniedziałek wieczorem (7.08) 50-letnia kobieta weszła do wody przy popularnej nowojorskiej plaży. Wody w pobliżu Rockaway Beach uznawane są za bezpieczne. Od lat nie zanotowano tutaj ataku żadnego morskiego zwierzęcia.

Ku zaskoczeniu świadków, w pewnym momencie drapieżnik podpłynął do kąpiącej się Amerykanki i ją zaatakował. Ratownicy zauważyli szarpaninę i zabarwioną od krwi wodę. Lokalne media przywołują relacje obecnych na plaży osób, które mówiły o „makabrycznym widoku”.

Wiadomo, że poszkodowana bardzo ucierpiała. Ratownicy wyciągnęli ją z wody i zatamowali krwawienie opaskami uciskowymi. Rekin prawie odgryzł nogę 50-latce. Według informacji przekazanych przez stację Eyewitness News ABC7NY ranna została przetransportowana helikopterem do Jamaica Hospital. Jej stan określono jako krytyczny.

Nie udało się namierzyć agresywnego osobnika

Tuż po ataku, ratownicy nakazali kąpiącym się natychmiastowe wyjście z wody. Jak informowali przedstawiciele nowojorskiego Departamentu Parków i Rekreacji, rekiny nie były widziane w tej okolicy od niepamiętnych czasów. Przeszukano miejscowe wody, ale funkcjonariusze nie zauważyli agresywnego drapieżnika. Lokalne władze starają się studzić emocje i zwróciły się z apelem do mieszkańców miasta.

Chociaż było to przerażające wydarzenie, chcemy przypomnieć nowojorczykom, że ukąszenia rekinów w Rockaway są niezwykle rzadkie. Pozostajemy czujni w monitorowaniu plaży i zawsze przeczesujemy wodę, gdy zostanie zauważony rekin

– informowano w komunikacie cytowanym przez portal New York Post. 

Musieli uciekać. W wodzie nagle pojawił się ogromny rekin [WIDEO]
Plażowicze z Barcares we Wschodnich Pirenejach (Francja) nie mieli spokojnego weekendu. W sobotę zarządzono ewakuację wszystkich po tym, jak w wodzie pojawił się rekin. Na TikToku krąży nagranie, na którym widać zwierzę.

Oceń ten artykuł 0 0