Daniel Radcliffe nie zamierza świętować 20. rocznicy "Harry'ego Pottera". Jak wspomina te filmy?

Daniel Radcliffe miał zaledwie 11 lat, gdy w 2001 roku po raz pierwszy wcielił się w postać młodego czarodzieja. Przez następną dekadę seria "Harry Potter" doczekała się aż ośmiu części i zyskała ogromną popularność na całym świecie. Jak dziś wspomina te produkcje 31-latek?

Daniel Radcliffe nie będzie świętował 20. rocznicy "Harry'ego Pottera"?

W listopadzie 2021 roku minie 20 lat od premiery filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", czyli pierwszej części serii o młodym czarodzieju. W główną rolę wcielił się wówczas jedenastoletni Daniel Radcliffe. Z okazji tej okrągłej rocznicy portal ET postanowił porozmawiać z aktorem i zapytać, czy zamierza ją jakoś uczcić. Aktor zdradził, że raczej nie pojawi się na imprezie zorganizowanej z tej okazji, za co z góry przeprosił rozczarowanych fanów.

Jestem w tej chwili w na Dominikanie, kręcę film, potem mam kilka innych projektów do końca roku, więc nie wiem, jak to będzie. Jestem pewien, że będzie jakaś uroczystość z tej okazji, ale nie wiem, czy na niej będę. Przepraszam, jeśli to dla was rozczarowanie

- powiedział

Wspomnienia z planu

W dalszej części wywiadu Daniel Radcliffe przyznał się, że ani razu nie widział w całości żadnej z ośmiu części serii, w których występował. Wyznał, że oglądał ich fragmenty, gdy akurat były w telewizji, jednak szybko przełączał, jeśli tylko jego postać pojawiła się na ekranie.

Widziałem fragmenty w telewizji przez kilka sekund, zanim przełączałem dalej. Ale jeśli leci akurat scena, w której gra ktoś inny, mówię: „o, fajnie!”

- wyznał

Odtwórca roli Harry'ego Pottera, mimo że nie oglądał żadnego z filmów, to chwali sobie samą pracę na ich planie. Zdradził, z jakimi gwiazdami pracowało mu się najlepiej. 

Mam naprawdę bardzo miłe wspomnienia wszystkich moich scen z Garym Oldmanem i Davidem Thewlisem. Były to jedne z pierwszych scen w trzecim i piątym filmie. Zacząłem się w nich czuć, jakbym był młodym mężczyzną, który właśnie zaczyna rozumieć, czym jest aktorstwo, i ma wokół siebie wielu fajnych ludzi

Daniel Radcliffe opowiedział także o swoim najbardziej szalonym wyczynie, który miał miejsce właśnie na planie jednej z części tej hitowej serii. Chodziło o skok z wysokości ponad 12 metrów.

Pozwolili mi wykonać najbardziej szalony wyczyn, jaki kiedykolwiek byłem w stanie zrobić. Był to upadek z wysokości 40 stóp na dach. Byłem na linie, ale właściwie spadałem swobodnie. Lina była tylko po to, by złapać mnie pod koniec. Byłem absolutnie przerażony. Dużo pracowałem wtedy z działem kaskaderskim. Mówili: „możesz to zrobić, chcesz spróbować?”. Odpowiedziałem więc, że tak. Ale potem, gdy się tam znalazłem, byłem absolutnie przerażony

- opowiedział.

Harry Potter na... castingu! Daniel Radcliffe na archiwalnym nagraniu. To trzeba zobaczyć! [WIDEO]
Daniel Radcliffe dla wielu to przede wszystkim Harry Potter - czarownik z Hogwartu! Tuż po tym, jak padła decyzja o ekranizacji tej wyjątkowej serii, rozpoczęto poszukiwania aktora, który sprosta trudnemu zadaniu pozostania...


Odtwórca roli Harry’ego Potera ocalił mężczyznę!
Daniel Radcliffe ruszył na ratunek mężczyźnie, który został zaatakowany na londyńskiej ulicy. Aktor był jednym z nielicznych przechodniów, którzy zdecydowali się pomoc ofierze.

 

Oceń ten artykuł 26 9

Ogólna ocena Daniel Radcliffe nie zamierza świętować 20. rocznicy "Harry'ego Pottera". Jak wspomina te filmy? to: 74% / 100%, uzyskana z: 35 głosów.
Komentarze