Danuta Stenka prawie straciła rolę życia! Nie uwierzysz, kto miał zagrać Judytę w kultowej komedii romantycznej

W związku z 20-leciem od premiery ikonicznego filmu "Nigdy w życiu!" jego znakomite aktorki - Danuta Stenka, Joanna Brodzik oraz Joanna Jabłczyńska - opowiedziały o swoich doświadczeniach związanych z pracą na planie. Okazuje się, że o mały włos, a Danuta Stenka nie zagrałaby Judyty.

fot. kadr z filmu "Nigdy w życiu"
fot. kadr z filmu "Nigdy w życiu"

Dziś mija 20 lat od premiery "Nigdy w życiu"

Dziś w Dzień dobry TVN świętowano 20 rocznicę premiery filmu "Nigdy w życiu". Mateusz Hładki przeprowadził wywiad z Danutą Stenką, Joanną Brodzik i Joanną Jabłczyńską. W trakcie rozmowy prezenter przypomniał, że Danuta Stenka wcale nie była pierwszym wyborem do roli Judyty. Reżyser nie chciał jej zaangażować do filmu, twierdząc, że jest aktorką kojarzoną głównie z repertuarem dramatycznym, a nie komediowym. Pod uwagę brano takie inne artystki jak: Małgorzata Foremniak, Agnieszka Krukówna, Dominika Ostałowska, Anna Radwan, Anna Samusionek i Dorota Segda.

Kiedy mnie wreszcie zaproszono i wreszcie wybrano do tej roli, bo tak się jakoś dziwnie złożyło, rzutem na taśmę, doszli do wniosku, że powinna być jednak troszkę starsza ta główna bohaterka i akurat padło na mnie. Ja zostałam z takim poczuciem, że to nie miałam być ja. Przez połowę filmu wlokłam w sobie taki ciężar, wstyd, Joasia [Joanna Brodzik] mnie stawiała do pionu wtedy – powiedziała Stenka.

"Nigdy w życiu" - kultowa komedia romantyczna z 2004 roku

Dwadzieścia lat temu, na ekrany kin trafił film, który szybko zdobył serca polskiej publiczności - "Nigdy w życiu!". Obraz, oparty na bestsellerowej powieści Katarzyny Grocholi, od momentu swojej premiery stał się jedną z najbardziej lubianych komedii romantycznych. Reżyseria Ryszarda Zatorskiego przyniosła widzom historię Judyty, kobiety w średnim wieku, która po latach poświęcenia dla rodziny postanawia całkowicie zmienić swoje życie. W główną rolę wcieliła się Danuta Stenka, która stworzyła postać pełną ciepła, humoru i życiowej mądrości. W obsadzie filmu znaleźli się także Jan Frycz, Artur Żmijewski, Joanna Brodzik czy Joanna Jabłczyńska.

Danuta Stenka zaskakuje swoim wyznaniem - to był największy test dla ich małżeństwa
Danuta Stenka udzieliła ostatnio wywiadu dla "Twojego STYLU". Wyjawiła w nim, co według niej było największym testem dla jej małżeństwa. Odpowiedź może zaskoczyć!

Oceń ten artykuł 0 0