Dyskotekowa kula krąży wokół Ziemi!

Humanity Star to satelita, która została wystrzelona przez firmę Rocket Lab w czasie ostatniego startu rakiety Electron. W związku z tym już za kilka tygodni będziemy mogli zobaczyć błyszczący, "dyskotekowy" punkt na naszym niebie.

Satelita przypomina swoim wyglądem dyskotekową kulę – jest zbudowana z 65 paneli refleksyjnych, które bardzo mocno odbijają promienie słoneczne. Właśnie dzięki temu jej blask będziemy mogli podziwiać nie tylko w nocy, ale również w dzień. Twórcy udostępnili również stronę internetową na które na bieżąco aktualizowane są dane dotyczące lokalizacji urządzenia - żeby zobaczyć, gdzie teraz jest Humanity Star kliknij TUTAJ.

"Niezależnie od tego, gdzie jesteś na świecie, lub co dzieje się w Twoim życiu, wszyscy będą mogli zobaczyć Gwiazdę Ludzkości na nocnym niebie" ... "Mamy nadzieję, że każdy, kto popatrzy na Humanity Star, zrozumie, jak rozległy jest Wszechświat i zacznie myśleć nieco inaczej o swoim życiu, działaniach i tym, co jest ważne dla ludzkości" - przyznał Peter Beck, szef Rocket Lab.

Humanity Star będzie krążyć na orbicie przez dziewięć miesięcy, następnie spłonie w atmosferze ziemskiej.

Oceń ten artykuł 3 0

Ogólna ocena Dyskotekowa kula krąży wokół Ziemi! to: 100% / 100%, uzyskana z: 3 głosów.
Komentarze