Dzięcioł wydrążył dziurę w ścianie ich domu. Wepchnął tam 300 kg żołędzi [FOTO]

300 kg – tyle żołędzi wysypało się ze ściany, kiedy firma dezynsekcyjna otworzyła ją na prośbę właścicieli. Małżeństwo zauważyło dziwne uszkodzenia w swoim domostwie i obawiało się szkodników. Okazało się, że pewien dzięcioł zrobił sobie tam olbrzymi skład żołędzi!

300 kg żołędzi

Para z Kalifornii postanowiła poprosić o pomoc firmę zajmującą się dezynsekcją po tym, jak w swoim domu znalezione zostały dziwne ślady zniszczeń. Pojawiły się podejrzenia, że gdzieś w ukryciu czają się szkodniki. Specjaliście zaczęli rozwierać fragment ściany żeby sprawdzić, czy to właśnie tam nie znajduje się gniazdo jakichś insektów. Nikt nie spodziewał się tego, co później miało miejsce – z wywierconego otworu zaczęły wysypywać się... żołędzie. Co więcej, zdawały się nie kończyć! Otwór powiększono, a na powierzchnię wysypało się 318 kg owoców, które następnie wyniesiono w ośmiu workach. Na Facebooku pojawiły się zdjęcia z tej nietypowej akcji, a pracownicy firmy dezynsekcyjnej stwierdzili, że pierwszy raz w życiu widzieli coś takiego:

Dzięcioł – ciekawostki

Dzięcioł to ptak, którego można zaobserwować (i oczywiście usłyszeć) w Polsce. Warto wiedzieć, że jest on objęty ścisłą ochroną. Trudno w to uwierzyć, ale jest on w stanie uderzać w drzewo z prędkością 100 razy na minutę, a w ciągu dnia wykonać aż 12 tysięcy uderzeń! Z pewnością każdy uczył się w szkole o dzięciole jako o "lekarzu drzew". Jednak nie każdy wie, że to charakterystyczne stukanie jest też sposobem komunikacji. Te ptaki nie mają strun głosowych i właśnie w ten sposób przekazują sobie informacje. Ciekawostką jest też to, że wszystkie latają tak samo – po 3 machnięciach skrzydeł mogą swobodnie szybować.

Uderz w maskę, zanim włączysz auto. Dzięki temu możesz uratować komuś życie
Gdy na zewnątrz robi się coraz chłodniej, zwierzęta zaczynają poszukiwać ciepłego schronienia. Jednym z nich może być komora silnika naszego samochodu. Dlatego, zanim uruchomisz auto, sprawdź, czy nie schował się w nim zwierzak.

Oceń ten artykuł 0 0