Dziki biegały po plaży. Nie zgadniecie, co robiły z rzeczami turystów [WIDEO]

W sieci pojawiło się nagranie z plaży. Wśród wczasowiczów pojawiły się... dziki. Jeden ze świadków zdarzenia nagrał moment, w którym zwierzęta... przeszukiwały plecaki turystów.

Dziki biegały po plaży. Przeszukiwały plecaki wczasowiczów 

Dziki na plaży w Trójmieście przestają być nietypowym widokiem. Coraz częściej można zobaczyć je wśród wczasowiczów. W sieci pojawiło się kolejne nagranie, na którym oglądamy dwa dorosłe osobniki, którym towarzyszy stado rozbrykanych warchlaczków. Zwierzęta przechodzą blisko linii brzegowej i dokładnie przeszukują pyskami plecaki turystówPrawdopodobnie sprawdzają, czy jest w nich jakieś jedzenie.

Internauci nie są zgodni

Nagranie, które zostało opublikowane na Facebooku na profilu Fotopułapki - Trail Cameras ma już 1,3 mln wyświetleń i 1,2 tys. komentarzy. Internauci są podzieleni. Część z nich staje po stronie zwierząt, argumentując to faktem, że dziki na ulicach, w parkach czy na plaży będą coraz częstszym widokiem, ponieważ człowiek pozbawia ich miejsca do życia, zajmując coraz większe terytorium. Inni natomiast uważają, że sytuacja wymknęła się spod kontroli, a plażowicze widoczni na nagraniu nie są świadomi tego, że znaleźli się w niebezpiecznej sytuacji; locha w obronie młodych może zaatakować człowieka. 

Co zrobić, gdy na swojej drodze spotkasz dzika? 

Dziki coraz częściej pojawiają się na terenach zamieszkałych przez ludzi. Można spotkać je w parkach, na ulicach, a nawet na placach zabaw. Co zrobić, gdy spotkamy dzika? Przede wszystkim nie powinniśmy się do niego zbliżać i nie prowokować go krzykiem czy szczuciem psami. Należy też zachować spokój i powstrzymać się przed gwałtownymi ruchami. Zawsze należy ostrożnie się wycofać i w żadnym wypadku ich nie dokarmiać. Co ważne - ranne zwierzęta czy locha z młodymi mogą być szczególnie niebezpieczne.

Dziki na przejściu dla pieszych w Gdyni! "Mądrzejsze od ludzi" [WIDEO]
„Mądrzejsze od ludzi!”, „Pełna kultura”, „Dziki to mądre zwierzęta co o ludziach trudno powiedzieć” - czytamy pod niecodzienną publikacją z Gdyni. Ostatnio na jednej z tamtejszych ulic pojawiło się stado dzików. Zwierzęta...

Oceń ten artykuł 0 0