Dzikie ruchy w obiektywie fotopułapki. "Chyba najlepsze, co dzisiaj mogło spotkać internety" [WIDEO]

Nagrania dzikich zwierząt w naturalnym środowisku są prawdziwą gratką dla miłośników przyrody. Są niezwykle pouczające. Bywają też... zabawne! Ostatnio na facebookowej stronie "Fotopułapki - Trail Cameras" udostępniono krótki film, który robi furorę w sieci.

Dzik kontra drzewo

Dziki lub ślady ich obecności widujemy stosunkowo często. Przedstawiciele tego gatunku od lat powszechnie zamieszkują tereny Polski. Zwabione łatwym dostępem do pożywienia odwiedzają miast, choć miejscem ich życia są lasy, łąki i pola.

Dzik, fot. shutterstock.com

Dziki są zwierzętami stadnymi, choć samce często widywane są w pojedynkę. Dorosłe osobniki mają mierzą w kłębie od 50 cm do nawet 1,2 m, a ich ciało może mieć długość do 2 m. W zależności od płci, wieku i obszaru występowania osiągają różną wagę. Lochy ważą w granicach 100 kg, a odyńce mogą ważyć nawet 350 kg. Co ciekawe, mimo takich gabarytów są niezwykle sprawne i szybkie. Potrafią się wspinać czy zbiegać po stromych zboczach. Podczas szarży są w stanie biec z prędkością nawet 50 km/h. 

Mimo że uważane są za niebezpieczny gatunek, to czasem na nagraniach bywają rozczulające. Ostatnio na Facebooku "Fotopułapki - Trail Cameras" udostępniono nagranie Marcina Czyżowicza, na którym możemy zobaczyć, jak dziki traktują pewne drzewo. Zabawne nagranie, na którym zarejestrowano "dzikie ruchy" cieszy się niemałą popularnością w sieci!

Dzikie ruchy w obiektywie kamery

Wilki zaatakowały stado dzików. Dramatyczne chwile uchwyciła kamera [WIDEO]
W sieci pojawiło się wyjątkowe nagranie, na którym możemy zobaczyć atak wilków na małe dziki. Jego zakończenie może zaskoczyć! Czy warchlakom udało się uciec? Jak zareagowały odyńce i lochy? Zobaczcie koniecznie.

Jeleń tuż przed obiektywem. Nagrywający nie spodziewał się takiej reakcji! "Ma Pan nerwy ze stali" [WIDEO]
Miłośnicy przyrody z zaciekawieniem śledzą strony, na których pojawiają się materiały z życia dzikich mieszkańców lasów. Ostatnio trwają rykowiska, a w sieci pojawią się relacje dokumentujące te zjawiska. Jeden z internautów podzielił się wyjątkowym...

Niedźwiedzia rodzina buszuje na Krzeptówkach w Zakopanem! "Mieszkańcy muszą uważać na niespodziewanych gości" [WIDEO]
Każdy, kto wybiera się do Zakopanego, jest świadomy, że na szlaku może spotkać niedźwiedzia. Niewielu jednak spodziewa się, że zobaczy drapieżniki tuż pod oknami. Ostatnio w sieci pojawiło się nagranie z Krzeptówek, które odwiedziły te zwierzęta.

Oceń ten artykuł 0 0