Eurowizja 2022. Które miejsce zajął Krystian Ochman? Tak wyglądał występ reprezentanta Polski [WIDEO]

Krystian Ochman wykonał przed całą Europą swój utwór "River". Jak zaprezentował się w finale 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie? Zobaczcie nagranie z jego występu.

Eurowizja 2022. Występ Ochmana w finale

Krystian Ochman, wygrywając w lutym preselekcje pod hasłem „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję”, został reprezentantem Polski w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji w Turynie. 12 maja wziął udział w drugim półfinale i awansował ze swoim utworem „River” do najważniejszego koncertu Eurowizji. 14 maja w finale konkursu wystąpił na scenie jako dwudziesty trzeci. Zobaczcie, jak sobie poradził.

Eurowizja 2022. Które miejsce zajęła Polska?

Krystian Ochman w finale 66. Konkursu Piosenki Eurowizji zajął dwunaste miejsce, zdobywając łącznie 151 punktów. To jeden z najlepszych wyników w historii udziału Polski w konkursie. Przypomnijmy, że po raz ostatni nasz kraj uczestniczył w finale Eurowizji w 2017 roku. Wcześniej – w 2016 roku – Michał Szpak zajął w konkursie ósme miejsce. Ochman osiągnął nieco lepszy rezultat niż Donatan i Cleo, którzy z utworem „My Słowianie” w 2014 roku uplasowali się na czternastej pozycji.

Eurowizja 2022. Zwyciężyli reprezentanci Ukrainy

Eurowizję w Turynie wygrał zespół Kalush Orchestra z Ukrainy. Muzycy uczestniczyli w konkursie z utworem „Stefania”. Dodajmy, że początkowo mieli w ogóle nie uczestniczyć w imprezie. Ukraińskie preselekcje wygrała bowiem Alina Pash, oni zaś zajęli drugie miejsce. Pash ostatecznie wycofała się z reprezentowania swojego kraju ze względu na aferę, która rozpętała się wokół jej podróży na Krym. Wówczas zastąpili ją właśnie wykonawcy utworu „Stefania”.

Ukraina wygrywa Eurowizję 2022! Które miejsce zajął Krystian Ochman z Polski?
14 maja w Turynie odbył się finał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. Jak poradził sobie występujący w biało-czerwonych barwach Krystian Ochman? Tak wysoko w klasyfikacji od dawna nie był żaden reprezentant...

 

Oceń ten artykuł 10 10

Ogólna ocena Eurowizja 2022. Które miejsce zajął Krystian Ochman? Tak wyglądał występ reprezentanta Polski [WIDEO] to: 50% / 100%, uzyskana z: 20 głosów.