Eurowizja 2023. Blanka zabrała głos. Powiedziała, co czuje po ogłoszeniu wyników [WIDEO]

Blanka Stajkow zajęła 19. miejsce na Eurowizji 2023. W sieci pojawiło się nagranie, na którym podziękowała fanom za oddane na nią głosy. W rozmowie z Maćkiem Jędruchem powiedziała też, jak czuje się po ogłoszeniu wyników.

Eurowizja 2023. Blanka Stajkow na 19. miejscu. Zabrała głos po ogłoszeniu wyników

Zarówno preselekcje, jak i finał 67. Konkursu Piosenki Eurowizji dostarczyły Blance Stajkow i publiczności wielu emocji. 23-latka dostała bardzo duże wsparcie od widzów wydarzenia. Otrzymała od nich aż 81 punktów, co początkowo dawało jej 8. miejsce, jednak notowania międzynarodowego jury sprawiły, że reprezentantka Polski zajęła 19. lokatę z sumą 93 oczek.

Po ogłoszeniu wyników Maćkowi Jędruchowi, reporterowi RMF FM, który był obecny w Liverpoolu, udało się porozmawiać z 23-latką. Blanka przyznała, że sama nie spodziewała się, że publiczność oceni ją tak wysoko.

To była naprawdę długa droga i uważam, że 8. miejsce – bo 8. miejsce dostaliśmy w televotingu – to jest dla mnie ogromny sukces. Chciałabym z tego miejsca podziękować wszystkim, którzy na mnie głosowali, bo to jest coś, czego nawet ja się nie spodziewałam, kiedy byłam skreślana i ludzie nie dawali mi nawet szansy na dojście do finału. A jesteśmy w finale, 8. miejsce w televotingu. Naprawdę zapamiętam tę przygodę do końca życia – mówiła Maćkowi Jędruchowi.

Blanka zapytana o to, jakie ma plany na najbliższą przyszłość zdradziła, że musi trochę odpocząć. Relaks nie będzie trwał jednak długo. Po chwili wytchnienia zamierza pracować nad kolejnym singlem.

Eurowizja 2023. Blanka podziękowała fanom za wsparcie

Nasza reprezentantka, mimo natłoku obowiązków związanych z przygotowaniami do występu na scenie w Liverpoolu, była również aktywna w mediach społecznościowych. Na Instagramie zamieszczała fragmenty ze swoich występów oraz zachęcała internautów do wysyłania smsów z numerkiem 4, bo właśnie w takiej kolejności wystąpiła na finale Eurowizji. Po ogłoszeniu wyników opublikowała w sieci nagranie, na którym nie kryła swojego szczęścia i skierowała w stronę publiczności wiele ciepłych słów.

Cześć kochani. Chcę wam z całego serca podziękować za całe wsparcie, za wszystkie wasze głosy. Mamy 8. miejsce w televotingu. To jest, uważam, wielki sukces i bardzo, bardzo Wam za wszystko dziękuję. Wysyłam moc buziaków z autokaru „Solo” – powiedziała Blanka swoim fanom na Insta Stories.

Eurowizja 2023. "Oszałamiająca piosenkarka z Polski". Występ Blanki zachwycił fanów Eurowizji!
Za nami finał 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Blanka Stajkow z Polski zajęła 19. miejsce. "Fani Eurowizji oszaleli na punkcie oszałamiającej piosenkarki z Polski" - tak o jej występie napisał brytyjski dziennik...


Eurowizja 2023. Te kraje głosowały na Polskę. Które państwa otrzymały najwyższe noty od Polski?
Finał Eurowizji 2023 należał do Loreen, a Blanka Stajkow z Polski zajęła 19. miejsce. Wiadomo już, jakie kraje okazały jej najwięcej wsparcia. Które występy najbardziej spodobały się...

 

Oceń ten artykuł 7 4

Ogólna ocena Eurowizja 2023. Blanka zabrała głos. Powiedziała, co czuje po ogłoszeniu wyników [WIDEO] to: 63% / 100%, uzyskana z: 11 głosów.