Eurowizja 2023. "Oszałamiająca piosenkarka z Polski". Występ Blanki zachwycił fanów Eurowizji!

Za nami finał 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Blanka Stajkow z Polski zajęła 19. miejsce. "Fani Eurowizji oszaleli na punkcie oszałamiającej piosenkarki z Polski" - tak o jej występie napisał brytyjski dziennik "The Sun".

Eurowizja 2023. Zwyciężyła Loreen

Wczorajszy finał 67. Konkursu Piosenki Eurowizji wygrała Loreen – reprezentantka Szwecji – która z utworem „Tattoo” zdobyła łącznie 583 punkty. Tym samym stała się ona pierwszą w historii kobietą, która dwukrotnie wygrała Eurowizję. Drugie miejsce zajęła Finlandia, natomiast trzecie – Izrael.

Do finału 67. Konkursu Piosenki Eurowizji, który w tym roku odbywał się w Liverpoolu, awansowało 26 państw:

 1. Austria: Teya & Salena – „Who the Hell Is Edgar?”
 2. Portugalia: Mimicat – „Ai coração”
 3. Szwajcaria: Remo Forrer – „Watergun”
 4. Polska: Blanka – „Solo”
 5. Serbia: Luke Black – „Samo mi se spava”
 6. Francja: La Zarra – „Évidemment”
 7. Cypr: Andrew Lambrou – „Break a Broken Heart”
 8. Hiszpania: Blanca Paloma – „Eaea”
 9. Szwecja: Loreen – „Tattoo”
 10. Albania: Albina i Familja Kelmendi – „Duje”
 11. Włochy: Marco Mengoni – „Due vite”
 12. Estonia: Alika – „Bridges”
 13. Finlandia: Käärijä – „Cha Cha Cha”
 14. Czechy: Vesna – „My Sister’s Crown”
 15. Australia: Voyager – „Promise”
 16. Belgia: Gustaph – „Because of You”
 17. Armenia: Brunette – „Future Lover”
 18. Mołdawia: Pasha Parfeni – „Soarele si luna”
 19. Ukraina: TVORCHI – „Heart of Steel”
 20. Norwegia: Alessandra – „Queen of Kings”
 21. Niemcy: Lord of the Lost – „Blood & Glitter”
 22. Litwa: Monika Linkyte – „Stay”
 23. Izrael: Noa Kirel – „Unicorn”
 24. Słowenia: Joker Out – „Carpe Diem”
 25. Chorwacja: Let 3 – „Mama šč!”
 26. Wielka Brytania: Mae Muller – „I Wrote a Song”

Eurowizja 2023. Blanka Stajkow zajęła 19. miejsce

Blanka Stajkow w czwartek awansowała do finału 67. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbył się wczoraj. Nasza reprezentantka w Liverpoolu wykonała utwór „Solo”, a show urozmaicił także taneczny popis, który zrobił na widzach ogromne wrażenie i zdecydowanie wyróżnił ją na tle konkurencji.  Blanka z televotingu dostała 81 punktów, co dało jej 8. miejsce w głosowaniu widzów. Jej występu nie doceniło jednak międzynarodowe jury, które przyznało Stajkow jedynie 12 punktów, co sprawiło, że z sumą 93 oczek reprezentantka Polski zajęła ostatecznie 19. miejsce w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji.

O wprowadzeniu dance breaku zdecydowałam po preselekcjach. Naprawdę ciężko pracowałam ze swoim choreografem i całym zespołem, by wyglądało to dobrze – przyznała Blanka Stajkow.

Eurowizja 2023. Blanka Stajkow jako „oszałamiająca piosenkarka z Polski”

Występ Blanki w Liverpoolu wywołał duże poruszenie w sieci już na etapie drugiego półfinału. „Solo” okazało się piosenką, która znacznie wyróżniała się na tle innych propozycji Eurowizji 2023. Ogromne wrażenie na widzach zrobił także dance breakWystęp Stajkow w serwisie YouTube w ciągu 2 dni wyświetlono aż 3,5 miliona razy, a w komentarzach internauci z różnych krajów nie szczędzili jej słów wsparcia i przyznawali, że bardzo czekają na ponowny występ reprezentantki Polski w sobotę 13 maja.

Podczas wczorajszego finału Blanka na scenie w Liverpoolu pojawiła się jako czwarta. Również i ten występ nie przeszedł bez echa. W sieci ponownie pojawiły się komentarze, w których internauci przyznali, że Stajkow i jej piosenka „Solo” rozgrzała eurowizyjną scenę do czerwoności. O reprezentantce Polski napisał także brytyjski dziennik „The Sun” w relacji na żywo z finału Eurowizji 2023, który określił ją jako „oszałamiającą”.

Brunetka wyglądała na scenie olśniewająco, gdy pojawiła się z długimi, ciemnymi kosmykami spływającymi po piersiach i w efektownym makijażu. Wybrała fioletowo-pomarańczową sukienkę z błyszczącym rękawem, a na scenie towarzyszyli jej tancerze. Polska gwiazda na chwilę odłożyła mikrofon, by wykonać kilka seksownych ruchów przed kamerą. Widzowie w domach zachwycili się jej występem, a w mediach społecznościowych komplementowali ją jako „oszałamiającą” i „piękną” – napisał brytyjski dziennik „The Sun”.

Loreen zwyciężczynią Eurowizji 2023! Na którym miejscu Blanka?
Za nami 67. Konkurs Piosenki Eurowizji. W sobotę 13 maja 2023 roku w Liverpoolu odbył się wielki finał międzynarodowej imprezy. Zwyciężyła Loreen ze Szwecji z piosenką "Tattoo".Na którym miejscu...


Eurowizja 2023. Blanka z wielkim sukcesem u widzów. W ich głosowaniu była ósma!
Imponujący wynik Blanki w głosowaniu publiczności w finale Eurowizji w Liverpoolu. Widzowie umieścili jej "Solo" na wysokim 8. miejscu. Wokalistkę reprezentującą Polskę pogrążyły jednak...


Loreen wygrała w Liverpoolu. Kim jest artystka, która dwukrotnie zwyciężyła Eurowizję?
Loreen jest zwyciężczynią tegorocznej Eurowizji. Wygrana w Liverpoolu sprawiła, że reprezentantka Szwecji stała się pierwszą w historii kobietą, która na eurowizyjnej scenie zatriumfowała...

Oceń ten artykuł 0 1