HBO Max przestało działać. Serwis zakończył działalność. Co się stało?

HBO Max oficjalnie zakończyło działalność w Polsce. Serwis został zastąpiony przez nową platformę - Maxa. Dla dotychczasowych subskrybentów oznacza to sporo zmian. Jakich?

Max zastąpił HBO Max, fot. Shutterstock/Diego Thomazini; Warner Bros. Discovery/materiały prasowe
Max zastąpił HBO Max, fot. Shutterstock/Diego Thomazini; Warner Bros. Discovery/materiały prasowe

Max wystartował w Polsce wczesnym rankiem, 11 czerwca. Serwis zastąpił dotychczas działającą platformę HBO Max. Choć możemy nazywać to drobnym rebrandingiem, to zmian dla użytkowników jest naprawdę sporo.

Max wystartował w Polsce

O tym, że platforma Max zastąpi HBO Max w Polsce, mówiło się od dłuższego czasu. Zwłaszcza że globalny rebranding rozpoczął się już w ubiegłym roku, począwszy od Stanów Zjednoczonych. W Polsce zmiana nastąpiła we wtorek, 11 czerwca. W związku z tym serwis HBO Max zakończył działalność w naszym kraju.

Warto zaznaczyć, że Max ma tego samego właściciela, co HBO Max. Jest nim Warner Bros. Discovery. Koncern medialny, który w Polsce zarządza także Grupą TVN, zaoferował w nowej odsłonie serwisu wiele dobrze znanych i nowych treści. Mowa tu nie tylko o własnych oryginalnych programach, ale i filmach, serialach czy reality show stworzonych przez TVN, Discovery, Cartoon Network czy HBO.

Sensacyjną i szeroko krytykowaną zmianą dla użytkowników było przeniesienie premiery ostatniego sezonu serialu "Skazana" do Maxa. Zdenerwowało to mocno subskrybentów Playera, którzy w większości specjalnie wykupywali dłuższe pakiety, aby obejrzeć finał lubianej produkcji.

HBO Max już nie istnieje. Co z subskrypcjami?

Konta i subskrypcje wszystkich dotychczasowych użytkowników HBO Max zostały przeniesione do Maxa. Abonenci mogą więc zalogować się do nowego serwisu tymi samymi danymi, jakimi logowali się do HBO Max. Na dodatek platforma przygotowała specjalną ofertę dla dotychczasowych subskrybentów Playera – w celu uzyskania dostępu do niej należy skontaktować się z przedstawicielami Playera, np. za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Nieco bardziej skomplikowana wydaje się sytuacja abonentów, którzy posiadali subskrypcję HBO Max u innych operatorów, np. komórkowych lub telewizyjnych. W tym przypadku zalecamy bezpośredni kontakt ze swoim operatorem, bowiem każdy z nich ma inne zasady kontynuowania abonamentu w nowym serwisie.

Jak oglądać Maxa w Polsce? Aplikacje HBO Max przestały działać

W związku z dokonanym już rebrandingiem strona oraz aplikacje HBO Max przestały funkcjonować. Aby móc oglądać treści dostępne za pośrednictwem Maxa, należy pobrać nową aplikację i zalogować się do niej tymi samymi danymi, jak do HBO Max.

Max jest dostępny nie tylko na komputerze, ale i wielu innych urządzeniach, takich jak: telefony, tablety, telewizory, odtwarzacze multimedialne, dekodery telewizyjne czy konsole do gier. Szczegółową listę wspieranych urządzeń można sprawdzić tutaj.

Oceń ten artykuł 0 0